Bottas: Nevím, zda si Magnussen zasloužil trest

Kevin Magnussen dostal podruhé za sebou penalizaci za počínání na trati. Je možná trochu ironické, že ani v jednom případě nedošlo k nehodě a právě k nehodám přistupují sportovní komisaři už nějaký čas mírněji.
Bottas: Nevím, zda si Magnussen zasloužil trest

Valtteri Bottas se ve 31. kole pokusil předjet Kevina Magnussena v první šikaně. Magnussen ho ale vytlačil a Bottas si musel zatáčku zkrátit. Podle názoru stewardů, mezi kterými byl bývalý jezdec Derek Warwick a Čech Radovan Novák, si Magnussen počínal nedovoleně.

Jezdec McLarenu dostal penalizaci 5 sekund. Tu by si normálně odbyl v boxech, ale protože se v Monze jelo na jednu zastávku a Magnussen už ji měl za sebou, připočetli mu ji k výslednému času v cíli. Magnussen spadl ze 7. na 10. místo. Bottas ho nakonec o chvíli později stejně předjel.

„Je těžké říct, zda to stálo za trest. Neměl jsem kam jinam jet, musel jsem střihnout šikanu,“ říká Bottas. „Neměl jsem šanci předjet, ačkoliv jsme už byli bok po boku. Nakonec se pro mě nic nezměnilo, i když dostal trest, protože jsem ho stejně předjel.“

Rob Smedley si myslí, že trest byl zasloužený. „Valtteri musel vyjet mimo trať, aby se vyhnul nehodě, takže si myslím, že pětisekundová penalizace je oprávněná.“

Magnussen po druhé penalizaci v řadě začíná být trochu frustrován. „Nechci to komentovat, protože na tom stejně nezáleží, jsou to pravidla. Pokud mi dali trest, znamená to, že jsem je porušil. Je to jednoduché. Je to lepší. Minule to bylo 20 sekund, teď 5 sekund. Začíná to být ale trochu frustrující, dostávat takové tresty. Budu to muset analyzovat a poučit se.“  

Diskuze (19) Další článek: Fotogalerie: Ani masakr Ferrari atmosféru v Monze nepokazil
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00