Bottas neměl v úmyslu v první zatáčce Hamiltona předjet

Valtteri Bottas po Velké ceně Bahrajnu řekl, že se v první zatáčce, kde kolidoval s Lewisem Hamiltonem, snažil bránit svou pozici před jezdci za sebou.
Bottas neměl v úmyslu v první zatáčce Hamiltona předjet

Hamilton neměl příliš dobrý start, zatímco Bottas vystartoval ze šesté pozice velmi dobře. V první zatáčce se oba piloti dostali do kontaktu, jehož viníkem byl právě Bottas, který následně dostal penalizaci průjezdu boxovou uličkou.

„Abych pravdu řekl, nesnažil jsem se ho předjet,“ řekl Bottas. „Víc jsem se zaměřoval na vozy za mnou, abych nikoho vnějškem nebo vnitřkem nepustil před sebe. Proto jsem musel jít později na brzy.“

„Dříve se mi to totiž stalo, že jsem byl až příliš konzervativní a někdo mě předjel ať už vnějškem nebo vnitřkem. Nečekal jsem, že tam budou. Je to škoda. Dnes mě to totiž stálo v závodě nějaké pozice a je to škoda i pro Lewise.“

Také Brazilec předvedl velmi dobrý start, když se dostal až na druhou pozici. O dobrý výsledek jej však připravila špatná strategie.

„Měl jsem výborný start, když jsem se ze sedmé pozice dostal na druhou, bohužel ale strategie dvou zastávek nevyšla podle plánu a naše rychlost na střední směsi nebyla moc dobrá,“ řekl Massa.

„Soupeřům na měkčích směsích to umožnilo se před nás dostat a zůstat tam. Na začátku víkendu jsme měli vyšší očekávání, takže výsledek je zklamáním, snad se z tohoto víkendu ale poučíme a v Číně dosáhneme lepšího výsledku.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Špatný start zhatil šanci na vítězství, běduje Räikkönen

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10