Bottas: Musíte mít štěstí, abyste se do F1 dostali bez štědrých sponzorů

Jen málokterému jezdci se v současné době podaří získat angažmá v F1, aniž by za sebou neměl dobrou finanční podporu. Finský závodník je v tomto směru jednou z výjimek, na které se usmálo štěstí.
Bottas: Musíte mít štěstí, abyste se do F1 dostali bez štědrých sponzorů

Valtteri Bottas připomněl, že dostat se do formule 1 především díky vrozenému talentu je v současné době velmi obtížné. Stále větší roli hraje skutečnost, zda za jezdcem stojí bohatí sponzoři, kteří jsou ochotni navýšit týmový rozpočet. Bez nich to jde jen velmi těžko, na což doplácí řada jeho kolegů. "Stále si myslím, že tam venku jsou jezdci, kteří by si možná místo (v F1) zasloužili, ale zkrátka nemají za sebou finanční podporu jako někteří jiní jezdci," cituje Bottase Autosport.

"Také si myslím, že abyste se dostali do F1, musíte být ve správný čas na správném místě. Já tu skončil a dřel jsem kvůli tomu opravdu, opravdu tvrdě, takže teď je čas, aby se dostavily výsledky," je si dobře vědom finský pilot.

Také Bottas má za sebou jistou finanční podporu, a to v podobě finské společnosti Wihuri. V žádném případě se však nedá říct, že by za závodní sedačku platil tolik, jako jeho předchůdce Bruno Senna, vděčí za ní především díky svým výkonům. A jak sám říká, nyní je čas se Williamsu za poskytnutou důvěru řádně odvděčit: "Je pěkné vidět, že si mě Williams vybral jako závodního jezdce, a jsem opravdu šťastný, že ve mně vidí potenciál. Tři roky mi důvěřovali jako testovacímu jezdci a teď mi konečně dali závodní sedačku, takže teď je to opravdu na mně, abych ukázal, že si to místo zasloužím."

Další článek: Kvíz: Který pilot je mamánek a kdo se chtěl živit fotbalem?

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00