Bottas: Musíte mít štěstí, abyste se do F1 dostali bez štědrých sponzorů

Jen málokterému jezdci se v současné době podaří získat angažmá v F1, aniž by za sebou neměl dobrou finanční podporu. Finský závodník je v tomto směru jednou z výjimek, na které se usmálo štěstí.
Bottas: Musíte mít štěstí, abyste se do F1 dostali bez štědrých sponzorů

Valtteri Bottas připomněl, že dostat se do formule 1 především díky vrozenému talentu je v současné době velmi obtížné. Stále větší roli hraje skutečnost, zda za jezdcem stojí bohatí sponzoři, kteří jsou ochotni navýšit týmový rozpočet. Bez nich to jde jen velmi těžko, na což doplácí řada jeho kolegů. "Stále si myslím, že tam venku jsou jezdci, kteří by si možná místo (v F1) zasloužili, ale zkrátka nemají za sebou finanční podporu jako někteří jiní jezdci," cituje Bottase Autosport.

"Také si myslím, že abyste se dostali do F1, musíte být ve správný čas na správném místě. Já tu skončil a dřel jsem kvůli tomu opravdu, opravdu tvrdě, takže teď je čas, aby se dostavily výsledky," je si dobře vědom finský pilot.

Také Bottas má za sebou jistou finanční podporu, a to v podobě finské společnosti Wihuri. V žádném případě se však nedá říct, že by za závodní sedačku platil tolik, jako jeho předchůdce Bruno Senna, vděčí za ní především díky svým výkonům. A jak sám říká, nyní je čas se Williamsu za poskytnutou důvěru řádně odvděčit: "Je pěkné vidět, že si mě Williams vybral jako závodního jezdce, a jsem opravdu šťastný, že ve mně vidí potenciál. Tři roky mi důvěřovali jako testovacímu jezdci a teď mi konečně dali závodní sedačku, takže teď je to opravdu na mně, abych ukázal, že si to místo zasloužím."

Další článek: Kvíz: Který pilot je mamánek a kdo se chtěl živit fotbalem?