Bottas ke konci sezóny přitvrdil, aby si vydobyl respekt soupeřů

"Znali mě jako zdrženlivého jezdce, který vždycky hlavně doveze auto do cíle."
Bottas ke konci sezóny přitvrdil, aby si vydobyl respekt soupeřů

Valtteri Bottas se nechal slyšet, že agresivní přístup k závodění, který začal uplatňovat ke konci sezóny 2015, poslouží jako jasná zpráva pro soupeře, že s ním na trati musí počítat.

Pilot Williamsu loni v rozpětí tří velkých cen dvakrát kolidoval s krajanem Kimim Räikkönenem. Nejprve v Rusku po zásahu od jezdce Ferrari musel odstoupit, později v Mexiku Räikkönenovi neústupným manévrem výpadek oplatil.

„V posledních závodech jsem možná začal být agresivnější,“ řekl Bottas. „Obvykle mě znali jako zdrženlivého jezdce, který vždy doveze auto do cíle.

Stále kalkuluji každé riziko, ale v určitém momentě je situace, kdy je lepší neuhnout. Může vám to buď vynést dobrý výsledek, nebo v nejhorším případě někteří jezdci poznají, že už to nemají zkoušet.“

Na dotaz, zda jej k tomuto přístupu dotlačila kolize s Räikkönenem v Rusku, která ho připravila o třetí místo, Bottas odvětil: „Možná. Přišlo to tak nějak přirozeně, protože to nebyla zrovna skvělá sezóna.

Chtěl jsem bojovat o každou pozici a taky chci dokázat, že umím závodit tvrdě a nevzdám se. V některých případech neuhnu.“

Bottas skončil v celkové klasifikaci sezóny pátý za čtvrtým Räikkönenem, přičemž mezi oběma Finy byl rozdíl pouhých 14 bodů.

„Budu stále držet svůj styl jako vždycky, vždycky budu kalkulovat rizika,“ dodal. „Pokud uvidím jasou příležitost do toho jít, půjdu do toho a nestáhnu se.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (107) Další článek: Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00