Bottas ke konci sezóny přitvrdil, aby si vydobyl respekt soupeřů

"Znali mě jako zdrženlivého jezdce, který vždycky hlavně doveze auto do cíle."
Bottas ke konci sezóny přitvrdil, aby si vydobyl respekt soupeřů

Valtteri Bottas se nechal slyšet, že agresivní přístup k závodění, který začal uplatňovat ke konci sezóny 2015, poslouží jako jasná zpráva pro soupeře, že s ním na trati musí počítat.

Pilot Williamsu loni v rozpětí tří velkých cen dvakrát kolidoval s krajanem Kimim Räikkönenem. Nejprve v Rusku po zásahu od jezdce Ferrari musel odstoupit, později v Mexiku Räikkönenovi neústupným manévrem výpadek oplatil.

„V posledních závodech jsem možná začal být agresivnější,“ řekl Bottas. „Obvykle mě znali jako zdrženlivého jezdce, který vždy doveze auto do cíle.

Stále kalkuluji každé riziko, ale v určitém momentě je situace, kdy je lepší neuhnout. Může vám to buď vynést dobrý výsledek, nebo v nejhorším případě někteří jezdci poznají, že už to nemají zkoušet.“

Na dotaz, zda jej k tomuto přístupu dotlačila kolize s Räikkönenem v Rusku, která ho připravila o třetí místo, Bottas odvětil: „Možná. Přišlo to tak nějak přirozeně, protože to nebyla zrovna skvělá sezóna.

Chtěl jsem bojovat o každou pozici a taky chci dokázat, že umím závodit tvrdě a nevzdám se. V některých případech neuhnu.“

Bottas skončil v celkové klasifikaci sezóny pátý za čtvrtým Räikkönenem, přičemž mezi oběma Finy byl rozdíl pouhých 14 bodů.

„Budu stále držet svůj styl jako vždycky, vždycky budu kalkulovat rizika,“ dodal. „Pokud uvidím jasou příležitost do toho jít, půjdu do toho a nestáhnu se.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Monza je velmi blízko podpisu nové smlouvy na pořádání velké ceny

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen