Bottas: Jsme možná nejblíže stupňům vítězů, co jsme letos byli

Pro Felipeho Massu skončila kvalifikace na Velkou cenu Kanady už po první části, zatímco Valtteri Bottas bojoval o umístění v nejlepší desítce.
Bottas: Jsme možná nejblíže stupňům vítězů, co jsme letos byli

Fin nakonec obsadil čtvrtou pozici, když bude ve druhé řadě spolu se svým krajanem Kimim Räikkönenem z Ferrari. Na vítězného Lewise Hamiltona ztratil 0,709 s.

„Bylo to dobré kolo. Rád bych byl před Ferrari, ale oni jsou stále trochu rychlejší než my. Čtvrtá pozice je pro start i tak dobrá a nyní jsme možná nejblíže stupňům vítězů, co jsme letos zatím byli, takže při tom souboji by měla být zábava,” těší se Bottas.

„Tahle trať nám sedí, ale je stále těžké předpovídat, jaká bude zítra naše závodní rychlost. Když bude dobrá, pak budeme s ostatními bojovat o stupně vítězů.”

Pouze 17. místo přitom v kvalifikaci obsadil Massa, který během kvalifikace ztratil výkon.

„Během kvalifikace jsem ztratil hodně výkonu, takže s HPP musíme analyzovat, co se stalo,” řekl Massa. „Je to pro nás dobrá trať a jsem si jistý, že bychom byli konkurenceschopní, ale bohužel jsem s tím nemohl nic dělat. Je ale lepší mít problémy dnes než zítra. Startovat ze 17. pozice bude obtížné, ale závod je dlouhý a v Kanadě si můžete vytvořit nějaké příležitosti, takže se pokusíme získat co nejvíce bodů.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton se raduje ze své 44. pole position

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10