Bottas je zklamaný formou Williamsu

Valtteri Bottas měl při svém debutu ve formuli 1 větší očekávání, než jaká byla nakonec realita. Williams začal hůř, než loni skončil.
Bottas je zklamaný formou Williamsu

Pastor Maldonado dokázal s loňským williamsem zvítězit ve Španělsku a stáj z Grove očekávala v roce 2013 další zlepšení. To ale nepřišlo a technický šéf Mike Coughlan přiznal, že se možná bude muset vrátit k loňským výfukům, protože byly lepší než ty nové.

"Samozřejmě jsem doufal, že budu bojovat o lepší pozice," přiznal Bottas Autosportu. "Cílem je být výš a pravidelně na bodech. V to jsme tým a já doufali, takže je to trochu zklamání."

"Tak to teď je, jen se potřebujeme vrátit nahoru. Každou chvílí tomu rozumíme lépe. Potřebujeme více času, ale dostaneme se tam."

Ovšem i když jsou některé věci na loňském voze lepší než na tom letošním, Williams je stejně jako McLaren přesvědčený, že má jeho současný monopost větší potenciál z pohledu vývoje v průběhu celé sezóny.

"Není to snadné, ale učíme se čím dál víc. Cílem pro letošek je obsadit lepší pozici než loni, takže musíme pracovat," dodal finský závodník.

Další článek: Jak se staví monopost formule 1