Bottas je zklamaný formou Williamsu

Valtteri Bottas měl při svém debutu ve formuli 1 větší očekávání, než jaká byla nakonec realita. Williams začal hůř, než loni skončil.
Bottas je zklamaný formou Williamsu

Pastor Maldonado dokázal s loňským williamsem zvítězit ve Španělsku a stáj z Grove očekávala v roce 2013 další zlepšení. To ale nepřišlo a technický šéf Mike Coughlan přiznal, že se možná bude muset vrátit k loňským výfukům, protože byly lepší než ty nové.

"Samozřejmě jsem doufal, že budu bojovat o lepší pozice," přiznal Bottas Autosportu. "Cílem je být výš a pravidelně na bodech. V to jsme tým a já doufali, takže je to trochu zklamání."

"Tak to teď je, jen se potřebujeme vrátit nahoru. Každou chvílí tomu rozumíme lépe. Potřebujeme více času, ale dostaneme se tam."

Ovšem i když jsou některé věci na loňském voze lepší než na tom letošním, Williams je stejně jako McLaren přesvědčený, že má jeho současný monopost větší potenciál z pohledu vývoje v průběhu celé sezóny.

"Není to snadné, ale učíme se čím dál víc. Cílem pro letošek je obsadit lepší pozici než loni, takže musíme pracovat," dodal finský závodník.

Další článek: Jak se staví monopost formule 1

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00