Bottas je u Williamsu díky výkonnosti, bez peněz ale asi nepovýší

Valtteri Bottas zapůsobil na vedení Williamsu svojí rychlostí, ale to mu zřejmě stačit nebude, pro závodní debut si shání sponzory.
Bottas je u Williamsu díky výkonnosti, bez peněz ale asi nepovýší

Bottas působí v roli záložního jezdce týmu z Grove již třetím rokem. V testech a volných trénincích ukázal, že si důvěru zaslouží. "Zdá se, že má přirozený talent, nemusí o sobě moc mluvit, takže má velmi dobrou šanci," řekl o něm nedávno Frank Williams.

Sám Bottas by rád promoval u svého týmu, kvůli závodní sedačce se mu přestupovat nechce. "Je to stáj s velkou historií, já už jsem tu třetím rokem a cítím se tu jako doma. Takže ideální by bylo tu zůstat a já doufám v dlouhou kariéru u Williamsu," prozradil.

Ovšem závodní sedačky teď patří Pastoru Maldonadovi a Brunovi Sennovi. Finský pilot ví, že musí konkurovat i jejich sponzorům, takže si shání peníze.

"Ideální by bylo získat místo díky tomu, že tým ví, že jste rychlý. Ale teď to v tomto sportu chodí tak, že vám určitě pomůže mít finanční podporu. My na ní pracujeme, protože je to bonus pro tým a zvýší to vaše šance na trhu s jezdci," dodal.

Jakou šanci má závodit ve formuli 1 už příští rok, si Bottas zatím netroufá odhadnout. Pokud by závodní sedačku nezískal, asi by vedle testování u Williamsu nastupoval ve Světové sérii Renault. O GP2 neuvažuje, protože při účasti v tomto šampionátu by nemohl jezdit v pátečních trénincích F1.

Další článek: Přiblížili jsme se nové smlouvě s Hamiltonem, říká McLaren

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10