Bottas je u Williamsu díky výkonnosti, bez peněz ale asi nepovýší

Valtteri Bottas zapůsobil na vedení Williamsu svojí rychlostí, ale to mu zřejmě stačit nebude, pro závodní debut si shání sponzory.
Bottas je u Williamsu díky výkonnosti, bez peněz ale asi nepovýší

Bottas působí v roli záložního jezdce týmu z Grove již třetím rokem. V testech a volných trénincích ukázal, že si důvěru zaslouží. "Zdá se, že má přirozený talent, nemusí o sobě moc mluvit, takže má velmi dobrou šanci," řekl o něm nedávno Frank Williams.

Sám Bottas by rád promoval u svého týmu, kvůli závodní sedačce se mu přestupovat nechce. "Je to stáj s velkou historií, já už jsem tu třetím rokem a cítím se tu jako doma. Takže ideální by bylo tu zůstat a já doufám v dlouhou kariéru u Williamsu," prozradil.

Ovšem závodní sedačky teď patří Pastoru Maldonadovi a Brunovi Sennovi. Finský pilot ví, že musí konkurovat i jejich sponzorům, takže si shání peníze.

"Ideální by bylo získat místo díky tomu, že tým ví, že jste rychlý. Ale teď to v tomto sportu chodí tak, že vám určitě pomůže mít finanční podporu. My na ní pracujeme, protože je to bonus pro tým a zvýší to vaše šance na trhu s jezdci," dodal.

Jakou šanci má závodit ve formuli 1 už příští rok, si Bottas zatím netroufá odhadnout. Pokud by závodní sedačku nezískal, asi by vedle testování u Williamsu nastupoval ve Světové sérii Renault. O GP2 neuvažuje, protože při účasti v tomto šampionátu by nemohl jezdit v pátečních trénincích F1.

Další článek: Přiblížili jsme se nové smlouvě s Hamiltonem, říká McLaren

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna