Bottas je přizpůsobivější než Maldonado, srovnává Williams

Valtteri Bottas ve své premiérové sezóně ukazuje, že se dokáže lépe srovnat se změnami techniky, zatímco Pastor Maldonado potřebuje, aby auto odpovídalo jeho požadavkům.
Bottas je přizpůsobivější než Maldonado, srovnává Williams

Williamsu se letos nedaří, takže jeho jezdci nemají moc příležitostí vyniknout. Tým ale vidí všechna data a může hodnotit mnohem lépe, než veřejnost.

"Dá se říct, že jsou oba agresivní," cituje závodního šéfinženýra týmu Xeviho Pujolara Espn. "Pastor je trochu specifičtější a Valtteri se asi dokáže lépe přizpůsobit tomu, co se v danou chvíli děje, ale oba jsou dost agresivní."

"Zároveň oba dokáží podobně šetřit pneumatiky v závodě. Pastor má některé požadavky, díky kterým má občas v kvalifikaci navrch, jen mu to musí sednout."

To všechno také znamená, že se Maldonado hůř vyrovnává se špatným vozem. "Všechny problémy, které jsme měli s autem, více trápily jeho než Valtteriho, ale všechna vylepšení, která teď na autě děláme, jdou jen jedním směrem. A oba jezdci požádali o stejný směr s vozem," dodal Pujolar.

Další článek: Středu pole se přiblížíme, věří Caterham

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon