Bottas je přizpůsobivější než Maldonado, srovnává Williams

Valtteri Bottas ve své premiérové sezóně ukazuje, že se dokáže lépe srovnat se změnami techniky, zatímco Pastor Maldonado potřebuje, aby auto odpovídalo jeho požadavkům.
Bottas je přizpůsobivější než Maldonado, srovnává Williams

Williamsu se letos nedaří, takže jeho jezdci nemají moc příležitostí vyniknout. Tým ale vidí všechna data a může hodnotit mnohem lépe, než veřejnost.

"Dá se říct, že jsou oba agresivní," cituje závodního šéfinženýra týmu Xeviho Pujolara Espn. "Pastor je trochu specifičtější a Valtteri se asi dokáže lépe přizpůsobit tomu, co se v danou chvíli děje, ale oba jsou dost agresivní."

"Zároveň oba dokáží podobně šetřit pneumatiky v závodě. Pastor má některé požadavky, díky kterým má občas v kvalifikaci navrch, jen mu to musí sednout."

To všechno také znamená, že se Maldonado hůř vyrovnává se špatným vozem. "Všechny problémy, které jsme měli s autem, více trápily jeho než Valtteriho, ale všechna vylepšení, která teď na autě děláme, jdou jen jedním směrem. A oba jezdci požádali o stejný směr s vozem," dodal Pujolar.

Další článek: Středu pole se přiblížíme, věří Caterham

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.