Bottas je před novou sezónou optimistický

Valtteri Bottas se již zcela začal připravovat na nadcházející sezónu formule 1 v Mercedesu.
Bottas je před novou sezónou optimistický

Finského pilota čeká důležitá sezóna, ve které musí po nepovedeném minulém ročníku, kdy se mu nepodařilo ani jednou zvítězit, předvést svou rychlost v porovnání s týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem a zlepšit své výkony.

Na svou příležitost přitom již čeká další člen programu Mercedesu Esteban Ocon, který po dvou sezónách strávených o týmu Force India zůstal pro letošní sezónu bez závodní sedačky.

„Byla to skutečně dobrá přestávka. Jel jsem se do Finska podívat na Santu Clause, do Jižní Ameriky, Číle a Argentiny na dovolenou. Odpojil jsem se od formule 1, takže jsem teď zcela odpočatý pro příští ročník,“ řekl Bottas.

Šéf Mercedesu stanovil Bottasovi cíle k udržení závodní sedačky

Šéf Mercedesu stanovil Bottasovi cíle k udržení závodní sedačky

„Je dobré být zpět (v továrně). Všechno je stále takové, jaké bylo, když jsem tu byl naposledy v prosinci. Všichni tvrdě pracují na novém voze a je pěkné vidět to zlepšení, které děláme. Brzy se podívám na vůz ve větrném tunelu. Již jsem absolvoval tvarování sedačky pro příští rok a měl jsem schůzky s inženýry ohledně testování a nového roku,“ popsal Fin.

„Jsou to docela pěkné věci, tajné věci, které nebudu sdílet, vždy je to ale vzrušující období roku, když vidíte, jak se nový vůz postupně skládá dohromady. Dovolená skončila, všichni již tvrdě pracujeme na novém roce a já se těším na rok 2019 a na to, co přinese... mám dobrý pocit,“ dodává.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Red Bull podle Marka nemá o formuli E zájem

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.