Bottas je po zisku pole position sebevědomý, ale zůstává nohama na zemi

Valtteri Bottas získal v kvalifikaci na Velkou cenu Číny svou sedmou pole position ve formuli 1, když porazil svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona. Pro zítřejší jubilejní 1000. velkou cenu v historii F1 si Fin věří, v očekáváních však zůstává nohama na zemi.
Bottas je po zisku pole position sebevědomý, ale zůstává nohama na zemi

Bottas v Šanghaji vybojoval první pole position od loňského závodu v Rusku, když dnes porazil Hamiltona o 23 tisícin sekundy. Fin byl nejrychlejší už v závěrečném volném tréninku a první pozice mu patřila také po prvních pokusech v Q3.

„Z pohledu sebevědomí jsem na tom dobře, byl to dobrý začátek roku. V první řadě pro mě osobně, ale také pro nás jako tým. Je to optimální, ale je teprve začátek roku. Cítím se být sebevědomý, dnes to byl dobrý den, snad bude i zítra, je před námi ale dlouhá sezóna,“ shrnuje Bottas.

„Zatím to pro mě byl dobrý víkend. Startuji z pole position. Už dnes ráno ve třetím tréninku jsem se cítil velmi sebevědomě. Abych pravdu řekl, trochu jsem se trápil, abych v Q3 zajel perfektní kolo, ale stačilo to,“ popisuje Fin.

„Když se podíváme na pátek, tak je to mezi nejlepšími třemi týmy velmi vyrovnané. Je tu spousta otazníků, dnes jsme však spokojeni,“ říká Bottas, který o jeden bod vede před Hamiltonem průběžné pořadí šampionátu.

Hamilton se v Číně trápí

Hamilton je s druhou pozici na roštu spokojen po problémech, se kterými se se svým vozem v Číně potýká. Brit už po pátečních jízdách přiznal, že se na okruhu v Šanghaji necítí ve svém voze dobře. V sobotu pak nestačil na Bottase jak v tréninku, tak v kvalifikaci.

„V průběhu víkendu jsem se s vozem trápil, a to až do Q2. Udělal jsem pár změn v nastavení na volantu a dokázal jsem stáhnout ztrátu. Upřímně, jsem celkem hrdý na práci, kterou jsem odvedl, když uvážím, jak daleko jsem byl na začátku víkendu,“ řekl Hamilton.

„V průběhu kvalifikace jsem experimentoval. Nakonec jsem konečně zajel nejrychlejší sektor, ale bylo trochu pozdě. Je to však o tom zlepšovat se. Trápil jsem se s vozem, takže jsem jen bojoval. Letošní vůz je skvělý, myslím ale, že první závody jsou s novým vozem vždy náročné. V průběhu sezóny se to trochu posouvá a vy tomu lépe rozumíte.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (4) Další článek: Pole position získal v Číně Valtteri Bottas. Jezdci Ferrari ztratili tři desetiny
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10