Bottas chce v letošní sezóně ukončit čekání na vítězství

Fin zatím v závodě formule 1 skončil dvakrát druhý a čtyřikrát třetí.
Bottas chce v letošní sezóně ukončit čekání na vítězství

Valtteri Bottas je podle svých slov připraven letos vyhrávat závody poté, co v loňské sezóně poprvé bojoval o nejvyšší pozice, vždy však zatím zůstal těsně pod vrcholem.

Fin v celkovém hodnocení loňské sezóny obsadil čtvrté místo, když s Williamsem získal šest umístění na stupních vítězů. Předsezónní testy přitom naznačily, že by i letos mohl Williams patřit k favoritům a pokud by se mu podařilo snížit ztrátu na Mercedes, bude mít Bottas šanci získat své premiérové vítězství ve formuli 1.

„Opravdu v to doufám a jsem na to připraven,“ řekl Bottas. „Pokud se nám podaří mít rychlé auto a Mercedes nebude tak daleko, jak naznačují časy (z testů), pak doufám, že ano. Vím, že jsem lepší jezdec než loni, osobně jsem více připraven a jako tým jsme se hodně zlepšili. Pokud budeme mít rychlý vůz, můžeme to dokázat, budeme mít 20 příležitostí se o to pokusit a dokázat to.“

Letošní williams je jasným krokem vpřed, chválí Bottas

Letošní williams je jasným krokem vpřed, chválí Bottas

Bottas přitom loni prokázal svůj talent. „Nikdy jsem o tom nepochyboval, bylo ale hezké dokázat, že s dobrým autem dokážu být na čele a bojovat tam o vítězství. Bylo to opravdu hezké a teď mám na svém kontě 38 závodů, což pořád není moc, v každém závodě jsem se ale něco naučil.

Loni jsem se toho hodně naučil v každém závodě a vždy je mým cílem být v dalším závodě lepší, než jsem byl v tom předchozím. Proto si myslím, že budu lepší. Jsem zkušenější a cítím se opravdu dobře v týmu s dobrými inženýry, takže se na to těším,“ uzavírá svá předsezónní očekávání Bottas.

Další článek: Verstappen by rád posbíral všechny rekordy

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.