Bottas chce v letošní sezóně ukončit čekání na vítězství

Fin zatím v závodě formule 1 skončil dvakrát druhý a čtyřikrát třetí.
Bottas chce v letošní sezóně ukončit čekání na vítězství

Valtteri Bottas je podle svých slov připraven letos vyhrávat závody poté, co v loňské sezóně poprvé bojoval o nejvyšší pozice, vždy však zatím zůstal těsně pod vrcholem.

Fin v celkovém hodnocení loňské sezóny obsadil čtvrté místo, když s Williamsem získal šest umístění na stupních vítězů. Předsezónní testy přitom naznačily, že by i letos mohl Williams patřit k favoritům a pokud by se mu podařilo snížit ztrátu na Mercedes, bude mít Bottas šanci získat své premiérové vítězství ve formuli 1.

„Opravdu v to doufám a jsem na to připraven,“ řekl Bottas. „Pokud se nám podaří mít rychlé auto a Mercedes nebude tak daleko, jak naznačují časy (z testů), pak doufám, že ano. Vím, že jsem lepší jezdec než loni, osobně jsem více připraven a jako tým jsme se hodně zlepšili. Pokud budeme mít rychlý vůz, můžeme to dokázat, budeme mít 20 příležitostí se o to pokusit a dokázat to.“

Letošní williams je jasným krokem vpřed, chválí Bottas

Letošní williams je jasným krokem vpřed, chválí Bottas

Bottas přitom loni prokázal svůj talent. „Nikdy jsem o tom nepochyboval, bylo ale hezké dokázat, že s dobrým autem dokážu být na čele a bojovat tam o vítězství. Bylo to opravdu hezké a teď mám na svém kontě 38 závodů, což pořád není moc, v každém závodě jsem se ale něco naučil.

Loni jsem se toho hodně naučil v každém závodě a vždy je mým cílem být v dalším závodě lepší, než jsem byl v tom předchozím. Proto si myslím, že budu lepší. Jsem zkušenější a cítím se opravdu dobře v týmu s dobrými inženýry, takže se na to těším,“ uzavírá svá předsezónní očekávání Bottas.

Další článek: Verstappen by rád posbíral všechny rekordy

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10