Bottas by s Alfou chtěl mířit vysoko, je ale realistou

Valtteri Bottas před letošní sezónou formule 1 přestoupil z Mercedesu do Alfy Romeo, kde se chce pokusit být „nejlepší verzí sebe sama“.
Foto: Getty Images
Bottas by s Alfou chtěl mířit vysoko, je ale realistou | Foto: Getty Images

Po pěti sezónách strávených u Mercedesu po boku Lewise Hamiltona, kdy týmu pokaždé pomohl k zisku titulu v Poháru konstruktérů, byl pro letošní rok Bottas nahrazen Georgem Russellem, a přestoupil do Alfy Romeo.

Pro finského pilota, který ve F1 působí od roku 2013, jde po Williamsu a Mercedesu o třetí angažmá. Podle svých slov ještě stále neukázal vše ze svých řidičských schopností.

„Cítím, že se mohu ještě hodně zlepšovat a tomuto sportu mohu dát ještě mnohem více,“ řekl Bottas.

Alfa Romeo oficiálně představila vůz pro rok 2022 a jeho zbarvení

Alfa Romeo oficiálně představila vůz pro rok 2022 a jeho zbarvení

„Myslím, že jako pilot se nikdy nepřestanete učit, dokud stále chcete. Vždy se proto dívám na oblasti, ve kterých se mohu zlepšit a opravdu mám pocit, že teď mohu být tou nejlepší verzí sebe sama místo toho, abych se pokusil být někým jiným a snažil se až příliš tvrdě. Nakonec to bude týmová práce. Nevidím sebe jako jediného lídra týmu, jsme v tom spolu.“

Zatímco s Mercedesem byl Bottas zvyklý bojovat pravidelně o nejvyšší pozice, Alfa Romeo vloni patřila spíše do zadní části startovního pole. Tým obsadil v Poháru konstruktérů až deváté místo.

„Jako pilot samozřejmě závodím, abych vyhrával závody, zároveň ale musíme být realističtí ohledně toho, odkud jako tým začínáme. Pro Alfu Romeo bylo posledních pár let náročných, ale jsem tady, abych pomohl a jsem tu, abych tvrdě pracoval na našem zlepšení.“

Cílem Bottase v jeho první sezóně u Alfy Romeo bude pravidelněji dojíždět v bodované desítce.

Podle Vasseura potřebuje být Bottas středem týmu

Podle Vasseura potřebuje být Bottas středem týmu

„V prvním roce s týmem pro mě bude úspěch, když dokážeme dojíždět na bodech pravidelněji než v předchozích letech,“ řekl vítěz 10 velkých cen.

„Samozřejmě ale také mířím hodně vysoko a chci tam být. Budu tedy tlačit a pokusím se vést tým, abychom se spolu posouvali vpřed. Myslím, že nám to nakonec přinese výsledky, a to bude velmi obohacující.

„Určitě potřebuji trochu resetovat všechny své cíle. Velmi pravděpodobně nebudu hned bojovat o vítězství, to je celkem realistické, nakonec k tomu ale dojde,“ věří Bottas.

Další článek: RB18 má dobrý základ, je v něm potenciál, věří Pérez