Bottas by raději jezdil v Bahrajnu

Vloni se týmy po úvodním rozkoukání v Jerezu přemístily na další dva testy do Bahrajnu. Tam jsou lepší teploty, ale také to stojí více peněz.
Bottas by raději jezdil v Bahrajnu

Letos se týmy opět vrátily do Barcelony, což je levnější než Bahrajn. K přesunu stačí běžné kamiony týmů. Ráno je však v Katalánsku přivítaly jen čtyři stupně.

„Bylo by samozřejmě lepší být v Bahrajnu,“ řekl pro Turon Sanomat Valtteri Bottas. „Bahrajn je mnohem blíže k teplotám, které nás čekají v šampionátu.“

Pilot Williamsu se také rozpovídal o letošní formě a šancím bojovat s Mercedesem. „Doufám, že budeme v této sezóně blíže. Máme řadu pozitivních věcí, takže vůz by měl být lepší než vloni. Pocit z řízení je ale stejný jako v loňském roce.“

Williams překvapil svým krátkým nosem. K podobnému řešení teď budou směřovat i další týmy. „Cílem je dostat co nejvíce vzduchu pod přední část vozu a na difuzor. Je lepší se zeptat na podrobnosti inženýrů, ale zdá se, že je to pro nás dobré řešení.“

Další článek: Video: Sauber přivezl do Barcelony upravené zbarvení

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10