Bottas by mohl zamířit do Alfy Romeo

Mercedes stále nerozhodl o tom, kdo bude v roce 2022 jezdit vedle Lewise Hamiltona. Pokud by to byl George Russell, Valtteri Bottas by nemusel zůstat bez sedačky.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Bottas by mohl zamířit do Alfy Romeo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mercedes ujišťuje, že rozhodnutí o druhém jezdci nepadlo. Má se tak stát během léta. Ve hře jsou jen dvě jména – Valtteri Bottas a George Russell.

Pokud by Mercedes prodloužil s Bottasem, Russell by patrně zůstal u Williamsu. Kam by ale zamířil Bottas, v případě, že skončí on?

Spekulovalo se nad jeho možným návratem do Williamsu, který jde pod novými majiteli z Dorilton Capital sice pomalu ale přece jen nahoru.

Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu

Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu

Podle Motorsport.com ale i dalších zdrojů je však ve hře i možný přesun do Alfy Romeo. Došlo by k výměně „Fina za Fina“. V případě Icemana je totiž stále méně pravděpodobné, že bude pokračovat i v příštím roce.

Bottas by přinesl potřebné zkušenosti i rychlost. Žádná jednání zatím nezačala, ale mělo dojít k prvnímu kontaktu. V současné době se čeká na rozhodnutí Mercedesu. 

Majitel Alfy Romeo Finn Rausing a šéf týmu Fred Vasseur prý s vyřešením jezdecké sestavy pro příští rok nespěchají a otevřeně prohlásili, že počkají, až si Mercedes a Red Bull vyřeší své sestavy. 

„Uvidíme, jak se bude trh vyvíjet,“ řekl Vasseur. „Myslím, že jako obvykle systém naplní místa na špici. Znamená to, že se musí rozhodnout Mercedes a pak se musí rozhodnout Red Bull. Následně dojde k dominovému efektu a v určité fázi budeme mít na stole určité příležitosti a v této fázi přijmeme rozhodnutí.“

Další článek: Jak může vypadat kalendář ve druhé polovině sezóny? Ve hře je i Katar

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00