Bolest z prohry je mnohem intenzivnější než radost z vítězství, říká Wolff před sezónou

Inženýry a peněženky týmů letos čeká perný rok. Kromě vývoje letošního vozu budou muset také intenzivně pracovat na voze pro rok 2021.

Týmy většinu roku pracují na dvou projektech současně. Příprava nového vozu začíná obvykle někdy v březnu / dubnu. V příštím roce však čeká formuli 1 největší změny za poslední roky, což si žádá odlišný přístup. 

„Letošní šampionát je dvouletý šampionát,“ řekl Toto Wolff včera při prezentaci nového sponzora – chemické firmy INEOS. 

Podle šéfa Mercedesu bude kvůli obrovským změnám pravidel naprosto zásadní, jak tým rozdělí své zdroje. 

„Je zřejmé, že na začátku je svah učení a vývoje mnohem strmější. Takže pokud se vám to špatně povede a jste měsíce pozadu, můžete pak ztrácet půl sekundy. A to je výzva, kterou jsme v minulosti přijali prostřednictvím dvou změn pravidel a líbí se nám to.“

Mercedes získal šest titulů v řadě mezi týmy a jezdci. Motivaci ale podle Wolffa neztrácí.

 

Pouhá myšlenka na prohru vás nutí zapomenout na všechny vaše předchozí úspěchy

 

„Každý rok se snažíme stanovit správné cíle a cíle, které jsou chápány v celé organizaci. Myslím, že je důležité probudit se s cílem. A nevidím v organizaci žádný nedostatek motivace. Bolest z prohry je mnohem intenzivnější a trvá mnohem déle než radost z vítězství. A to je to, co nás silně pohání. Pouhá myšlenka na prohru vás nutí zapomenout na všechny vaše předchozí úspěchy.“

Podle Wolffa loňské úspěchy letos neznamenají nic. „Všechny časy kol, všechny body jsou vynulované a my jsme opět před další výzvou.“

„Svým způsobem existuje důvod, proč šest titulů bylo rekordem. Protože je to zatraceně obtížné.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Correa reaguje na závěry vyšetřování FIA. Není spokojený, zaúkoloval právníky

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10