Bolest je moc velká, říká oficiálně Räikkönen

Kimi Räikkönen se veřejně vyjádřil ke svému náhlému odstoupení z letošní sezóny, kvůli kterému se nezúčastní Grand Prix v USA a Brazílii.
Bolest je moc velká, říká oficiálně Räikkönen

Oficiálně Räikkönen nebude závodit kvůli velkým bolestem zad.

"Jsem zklamaný, že nemůžu odjet poslední dva závody a bojovat o místo v první trojici druhý rok v řadě, a že nemůžu pomoci Lotusu v šampionátu," uvedl pro Turun Sanomat.

"Chtěl jsem pokračovat, ale bolest je tak velká, že na usednutí do vozu nemůžu ani pomýšlet. Nejlepším řešením je co nejdříve podstoupit chirurgický zákrok, abych tento problém vyřešil co nejrychleji. Díky tomuto načasování budu moci nastoupit do příští sezóny v nejlepší formě."

Podle Räikkönenova manažera Steva Robertsona je situace vážná. "Poslední dny byla bolest tak velká, že Kimi nemohl spát bez analgetik," řekl.

Jak se ale podařilo zjistit F1sport.cz, hlavním důvodem Räikkönenova odstoupení je znechucení situací u Lotusu, který není schopný dostát svým závazkům a pořád mu nevyplatil ani jedno euro z jeho letošní mzdy.

Další článek: Webber: Za bučení fanoušků si Vettel může sám, ale je fenomenální

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.