Boj o titul v příští sezóně? Bottas si není jistý

Podle svých vlastních slov má za sebou Valtteri Bottas bláznivý první rok u Mercedesu. Fin si po debutové sezóně u „stříbrných šípů“ není jistý, zda – li bude v roce 2018 schopen bojovat o titul mistra světa.
Boj o titul v příští sezóně? Bottas si není jistý

Osmadvacetiletý Fin zakončil letošní sezónu vítězství na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi. Poslední závod svého prvního roku u nejlepšího týmu startovního pole posledních sezón tak zakončil nejlépe, jak mohl. Své šance na boj o celkové vítězství v šampionátu v roce příštím však hodnotí Valtteri Bottas střízlivě.

Bottas se stal rychlou náhradou Mercedesu za Nica Rosberga, který po zisku svého titulu v minulé sezóně nečekaně ukončil kariéru. Když si odmyslíme sérii několika horších výsledků v prostřední části sezóny, zanechal finský jezdec ve své „seznamovací“ sezóně dobrý dojem.

Rodákovi z Nastoly se vydařil především závěr roku, kdy v posledních třech závodech získal dvě druhá a jedno první místo. V celkovém pořadí nakonec Bottas obsadil třetím místo za druhým Sebastianem Vettelem.

„Je to bláznivé, když si pomyslím, že na konci roku 2016 jsem byl u Williamsu a očekával jsem, že budu za Williams jezdit i v další sezóně. Najednou ale vyhrávám pro Mercedes. Je to trochu šílené, ale to je život,“ řekl finský pilot pro crash.net.

„Z pohledu toho, kolik jsem se toho naučil, to byla fantastická sezóna. Vzal jsem si něco z každého závodu včetně těch nepovedených.“

I přes poměrně úspěšnou aklimatizační sezónu u Mercedesu prý Bottas stále nenašel ten pravý recept na zisk titulu mistra světa formule 1.

„Ani po mém posledním vítězství stále nemůžu říct, že bych věděl, jak zvítězit v celém šampionátu. Nikdy jsem to nedělal. Příští rok prostě budu muset jít závod od závodu. Tento závod (GP Abu Dhabi) mi ale stoprocentně zvýšil sebevědomí.“

„V kvalifikaci jsem podal výborný výkon a dařilo se mi též v závodě. Přes zimu budu velmi tvrdě pracovat a pokusím se do příští sezóny vrátit co nejsilnější.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Smedley: Massa skončil na vrcholu

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00