Boj o titul v příští sezóně? Bottas si není jistý

Podle svých vlastních slov má za sebou Valtteri Bottas bláznivý první rok u Mercedesu. Fin si po debutové sezóně u „stříbrných šípů“ není jistý, zda – li bude v roce 2018 schopen bojovat o titul mistra světa.
Boj o titul v příští sezóně? Bottas si není jistý

Osmadvacetiletý Fin zakončil letošní sezónu vítězství na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi. Poslední závod svého prvního roku u nejlepšího týmu startovního pole posledních sezón tak zakončil nejlépe, jak mohl. Své šance na boj o celkové vítězství v šampionátu v roce příštím však hodnotí Valtteri Bottas střízlivě.

Bottas se stal rychlou náhradou Mercedesu za Nica Rosberga, který po zisku svého titulu v minulé sezóně nečekaně ukončil kariéru. Když si odmyslíme sérii několika horších výsledků v prostřední části sezóny, zanechal finský jezdec ve své „seznamovací“ sezóně dobrý dojem.

Rodákovi z Nastoly se vydařil především závěr roku, kdy v posledních třech závodech získal dvě druhá a jedno první místo. V celkovém pořadí nakonec Bottas obsadil třetím místo za druhým Sebastianem Vettelem.

„Je to bláznivé, když si pomyslím, že na konci roku 2016 jsem byl u Williamsu a očekával jsem, že budu za Williams jezdit i v další sezóně. Najednou ale vyhrávám pro Mercedes. Je to trochu šílené, ale to je život,“ řekl finský pilot pro crash.net.

„Z pohledu toho, kolik jsem se toho naučil, to byla fantastická sezóna. Vzal jsem si něco z každého závodu včetně těch nepovedených.“

I přes poměrně úspěšnou aklimatizační sezónu u Mercedesu prý Bottas stále nenašel ten pravý recept na zisk titulu mistra světa formule 1.

„Ani po mém posledním vítězství stále nemůžu říct, že bych věděl, jak zvítězit v celém šampionátu. Nikdy jsem to nedělal. Příští rok prostě budu muset jít závod od závodu. Tento závod (GP Abu Dhabi) mi ale stoprocentně zvýšil sebevědomí.“

„V kvalifikaci jsem podal výborný výkon a dařilo se mi též v závodě. Přes zimu budu velmi tvrdě pracovat a pokusím se do příští sezóny vrátit co nejsilnější.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (20) Další článek: Smedley: Massa skončil na vrcholu
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018