Boj o letošní titul bude ještě těžší, předpovídá Vettel

Sebastian Vettel vybojoval vítězství v loňském šampionátu až na poslední chvíli, ale je přesvědčený, že v letošní sezóně bude konkurence ještě tvrdší.
Boj o letošní titul bude ještě těžší, předpovídá Vettel

"Jsme teď v těžké situaci, asi ještě těžší než loni, kdy jsme řekli: ´Dobře, soustřeďme se na titul.´ Letos to bude o něčem jiném," řekl úřadující mistr světa. "Vyhrát šampionát, ať už je to kdykoliv, není nikdy snadné. Jak jsem řekl už mnohokrát, letos máme hodně závodů a v průběhu sezóny se může změnit hodně věcí."

"Takže i když začnete s jedním z nejrychlejších vozů, může se stát, že v druhé polovině sezóny nebude vaše auto dost rychlé, nebo naopak. Takže je těžké cokoliv předpovídat."

Vettelovu cestu za titulem loni zkomplikovaly technické problémy. Těm se podle něj nedá zcela vyhnout, protože jsou vozy formule 1 stavěné na hranicích známých možností.

"Na začátku loňského roku jsme měli několik potíží se spolehlivostí, jiní je měli na konci, takže byste si mohli myslet, že spolehlivost bude potenciálně poslední problém, ale takhle to ve formuli 1 chodí a je to vzrušující. To je na tom to těžké," dodal Vettel.

Jestli něco loňskému vozu Red Bullu nescházelo, byla to rychlost, na většině okruhů byl v této oblasti nedostižný. Vettel věří, že ani letos nebude patřit k pomalým.

"Jsou s námi ti důležití a schopní lidé, takže jsem přesvědčený, že budeme letos znovu mít dobrý komplet," uvedl. "Ale nikdy nevíte, dokud neuvidíte všechny ostatní vozy. Možná někdo přijde s dobrým nápadem, na který jsme nepřišli."

Sezóna je tak dlouhá, že by podle Vettela byl dostatek času i na dohnání případné menší ztráty z úvodu.

Další článek: Williams FW33 v přechodném zbarvení