Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Francouz při debutu amerického týmu dosáhl na šesté místo.
Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Romain Grosjean pochválil tým Haas po jeho úspěšné premiéře ve formuli 1, když se mu ve Velké ceně Austrálie podařilo dojet na bodované šesté pozici.

Kvalifikace pro Haas nedopadla nejlépe a Grosjean spolu s týmovým kolegou Estebanem Gutiérrezem obsadili předposlední řadu startovního roštu.

Pro Mexičana závod nedopadl dobře, neboť byl aktérem dramatické nehody s Fernandem Alonsem, po které byl závod přerušen červenými vlajkami. Tento moment však zároveň umožnil Grosjeanovi absolvovat jedinou výměnu pneumatik bez časové ztráty, což jej vyneslo do první desítky.

Francouz dokončil závod na střední směsi pneumatik a cílem projel na šesté pozici, což je nejlepší debutový výsledek nového týmu od vstupu Toyoty do F1 v roce 2002.

„Mám stejný pocit, jako kdybych stál na nejvyšším stupínku vítězů,“ radoval se Grosjean. "Byl to úžasný závod, úžasný víkend. V Austrálii mi nikdy štěstí nepřálo, takže jsem nakonec změnil barvy a zafungovalo to!

„Je řada oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit, tenhle výsledek ale bude pro všechny povzbuzením a dodá jistotu.“

Grosjean dodal, že nedostatek dat debutujícího Haasu znamenal, že jeho stint na středních pneumatikách byl krokem do neznáma.

„Klíčová byla strategie, během červené fáze jsme mohli vyměnit pneumatiky,“ dodal. „Dostali jsme zastávku zdarma, vydržet na těch tvrdých gumách 39 kol nebylo snadné, protože jsme neměli žádnou referenci, ale nějak se nám to povedlo a zvládli jsme to!“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen