Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Francouz při debutu amerického týmu dosáhl na šesté místo.
Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Romain Grosjean pochválil tým Haas po jeho úspěšné premiéře ve formuli 1, když se mu ve Velké ceně Austrálie podařilo dojet na bodované šesté pozici.

Kvalifikace pro Haas nedopadla nejlépe a Grosjean spolu s týmovým kolegou Estebanem Gutiérrezem obsadili předposlední řadu startovního roštu.

Pro Mexičana závod nedopadl dobře, neboť byl aktérem dramatické nehody s Fernandem Alonsem, po které byl závod přerušen červenými vlajkami. Tento moment však zároveň umožnil Grosjeanovi absolvovat jedinou výměnu pneumatik bez časové ztráty, což jej vyneslo do první desítky.

Francouz dokončil závod na střední směsi pneumatik a cílem projel na šesté pozici, což je nejlepší debutový výsledek nového týmu od vstupu Toyoty do F1 v roce 2002.

„Mám stejný pocit, jako kdybych stál na nejvyšším stupínku vítězů,“ radoval se Grosjean. "Byl to úžasný závod, úžasný víkend. V Austrálii mi nikdy štěstí nepřálo, takže jsem nakonec změnil barvy a zafungovalo to!

„Je řada oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit, tenhle výsledek ale bude pro všechny povzbuzením a dodá jistotu.“

Grosjean dodal, že nedostatek dat debutujícího Haasu znamenal, že jeho stint na středních pneumatikách byl krokem do neznáma.

„Klíčová byla strategie, během červené fáze jsme mohli vyměnit pneumatiky,“ dodal. „Dostali jsme zastávku zdarma, vydržet na těch tvrdých gumách 39 kol nebylo snadné, protože jsme neměli žádnou referenci, ale nějak se nám to povedlo a zvládli jsme to!“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen