Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Francouz při debutu amerického týmu dosáhl na šesté místo.
Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Romain Grosjean pochválil tým Haas po jeho úspěšné premiéře ve formuli 1, když se mu ve Velké ceně Austrálie podařilo dojet na bodované šesté pozici.

Kvalifikace pro Haas nedopadla nejlépe a Grosjean spolu s týmovým kolegou Estebanem Gutiérrezem obsadili předposlední řadu startovního roštu.

Pro Mexičana závod nedopadl dobře, neboť byl aktérem dramatické nehody s Fernandem Alonsem, po které byl závod přerušen červenými vlajkami. Tento moment však zároveň umožnil Grosjeanovi absolvovat jedinou výměnu pneumatik bez časové ztráty, což jej vyneslo do první desítky.

Francouz dokončil závod na střední směsi pneumatik a cílem projel na šesté pozici, což je nejlepší debutový výsledek nového týmu od vstupu Toyoty do F1 v roce 2002.

„Mám stejný pocit, jako kdybych stál na nejvyšším stupínku vítězů,“ radoval se Grosjean. "Byl to úžasný závod, úžasný víkend. V Austrálii mi nikdy štěstí nepřálo, takže jsem nakonec změnil barvy a zafungovalo to!

„Je řada oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit, tenhle výsledek ale bude pro všechny povzbuzením a dodá jistotu.“

Grosjean dodal, že nedostatek dat debutujícího Haasu znamenal, že jeho stint na středních pneumatikách byl krokem do neznáma.

„Klíčová byla strategie, během červené fáze jsme mohli vyměnit pneumatiky,“ dodal. „Dostali jsme zastávku zdarma, vydržet na těch tvrdých gumách 39 kol nebylo snadné, protože jsme neměli žádnou referenci, ale nějak se nám to povedlo a zvládli jsme to!“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10