Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Francouz při debutu amerického týmu dosáhl na šesté místo.
Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

Romain Grosjean pochválil tým Haas po jeho úspěšné premiéře ve formuli 1, když se mu ve Velké ceně Austrálie podařilo dojet na bodované šesté pozici.

Kvalifikace pro Haas nedopadla nejlépe a Grosjean spolu s týmovým kolegou Estebanem Gutiérrezem obsadili předposlední řadu startovního roštu.

Pro Mexičana závod nedopadl dobře, neboť byl aktérem dramatické nehody s Fernandem Alonsem, po které byl závod přerušen červenými vlajkami. Tento moment však zároveň umožnil Grosjeanovi absolvovat jedinou výměnu pneumatik bez časové ztráty, což jej vyneslo do první desítky.

Francouz dokončil závod na střední směsi pneumatik a cílem projel na šesté pozici, což je nejlepší debutový výsledek nového týmu od vstupu Toyoty do F1 v roce 2002.

„Mám stejný pocit, jako kdybych stál na nejvyšším stupínku vítězů,“ radoval se Grosjean. "Byl to úžasný závod, úžasný víkend. V Austrálii mi nikdy štěstí nepřálo, takže jsem nakonec změnil barvy a zafungovalo to!

„Je řada oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit, tenhle výsledek ale bude pro všechny povzbuzením a dodá jistotu.“

Grosjean dodal, že nedostatek dat debutujícího Haasu znamenal, že jeho stint na středních pneumatikách byl krokem do neznáma.

„Klíčová byla strategie, během červené fáze jsme mohli vyměnit pneumatiky,“ dodal. „Dostali jsme zastávku zdarma, vydržet na těch tvrdých gumách 39 kol nebylo snadné, protože jsme neměli žádnou referenci, ale nějak se nám to povedlo a zvládli jsme to!“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Strategie Ferrari byla možná špatná, připouští Vettel

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00