Body jsou podle Verstappena realistickým cílem

Nizozemský závodník by rád pravidelně atakoval nejméně nižší pozice v první desítce.
Body jsou podle Verstappena realistickým cílem

Max Verstappen si pro svou debutovou sezónu ve formuli 1 stanovuje za cíl sahat minimálně na nižší pozice s bodovým ohodnocením.

Syn bývalého pilota F1 Jose se letos stane nejmladším pilotem v historii sportu. Svými ambicemi chce přitom naplnit přání šéfa týmu Toro Rosso Franze Tosta a pravidelně bodovat.

„Bodovat je pro mě realistickým cílem,“ citoval Verstappena nizozemský De Telegraaf. „S výsledky mezi osmým a desátým místem budu v podstatě odvádět dobrou práci. Pro cokoli lepšího než šestou pozici potřebujete štěstí.

Samozřejmě se to stát může, pokud bude pršet, budou havárie, výpadky, nemůžete však čekat, že budeme bojovat s Red Bullem, Mercedesem, Ferrari, McLarenem a Williamsem, to jsou všechno týmy s mnohem většími rozpočty.

První výsledky našeho nového vozu z aerodynamického tunelu jsou naštěstí dobré.“

Víte, že...

...dosud nejmladším startujícím pilotem ve F1 byl ve Velké ceně Maďarska 2009 Jaime Alguersuari ve věku 19 let a 125 dní?

...Max Verstappen posune tuto hranici na 17 let a 166 dní?

Verstappen dodává, že se snaží zůstat nohama na zemi, zatímco někteří vzhledem k jeho překvapivému angažmá a výrocích o velikosti jeho talentu očekávají rovnou zázraky.

„Sem tam slyším nebo čtu o různých věcech, jako by se očekávaly zázraky,“ řekl Verstappen. „Já jsem ale závodník, ne kouzelník. Vítězství a pódia jsou pro příští sezónu vyloučena.“

Další článek: Vergne si znovu zazávodí v elektrické Formuli E

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10