Bod za pole position neprošel. Pomůže pohár pro nejlepšího v kvalifikaci?

Mezinárodní automobilová federace plánuje zavést 'Pohár Pole position' pro toho, kdo v kvalifikaci během sezony získá nejvíce vítězství. Jde o slabší náplast na zamítavý návrh udělení bodu za vítězství v kvalifikaci.
Bod za pole position neprošel. Pomůže pohár pro nejlepšího v kvalifikaci?

Dlouhá léta je vedena debata, ve které je zvažována možnost udělení odměny tomu, kdo vyhraje v kvalifikaci. Slavná věta během sobotních tiskových konferencí, tedy že "body se udělují až zítra", by tak byla otřesena v základech.

Mnohé týmy ale s takovým návrhem nesouhlasily. FIA tak přišla s nápadem zavést Pohár pro takového jezdce, který během sezony získá nejvíce pole position. Pokud by byl schválen Světovou radou motorsportu, vejde v platnost již příští sezonu. 

Takovou trofej by získal Sebastian Vettel v letech 2009 - 2013, s výjimkou loňské sezony, kdy největší počet umístění na prvním místě startovního roštu získal Lewis Hamilton, tenkrát startující za McLaren.

V sezoně 2009 získali Jenson Button a Lewis Hamilton stejný počet pole position jako Vettel, ale ve prospěch čtyřnásobného šampiona rozhodl v takovém případě větší počet druhých míst.

Další článek: Týmy usilují o přidělení permanentních čísel jezdcům

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.