Bod za pole position neprošel. Pomůže pohár pro nejlepšího v kvalifikaci?

Mezinárodní automobilová federace plánuje zavést 'Pohár Pole position' pro toho, kdo v kvalifikaci během sezony získá nejvíce vítězství. Jde o slabší náplast na zamítavý návrh udělení bodu za vítězství v kvalifikaci.
Bod za pole position neprošel. Pomůže pohár pro nejlepšího v kvalifikaci?

Dlouhá léta je vedena debata, ve které je zvažována možnost udělení odměny tomu, kdo vyhraje v kvalifikaci. Slavná věta během sobotních tiskových konferencí, tedy že "body se udělují až zítra", by tak byla otřesena v základech.

Mnohé týmy ale s takovým návrhem nesouhlasily. FIA tak přišla s nápadem zavést Pohár pro takového jezdce, který během sezony získá nejvíce pole position. Pokud by byl schválen Světovou radou motorsportu, vejde v platnost již příští sezonu. 

Takovou trofej by získal Sebastian Vettel v letech 2009 - 2013, s výjimkou loňské sezony, kdy největší počet umístění na prvním místě startovního roštu získal Lewis Hamilton, tenkrát startující za McLaren.

V sezoně 2009 získali Jenson Button a Lewis Hamilton stejný počet pole position jako Vettel, ale ve prospěch čtyřnásobného šampiona rozhodl v takovém případě větší počet druhých míst.

Další článek: Týmy usilují o přidělení permanentních čísel jezdcům

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků