BMW špatný výsledek nepřekvapuje

Technické novinky totiž představí až v Barceloně.

Bahrajnská poušť týmu BMW nesvědčila. Ani jeden z "bavoráků" se neprobojoval do první desítky. Robert Kubica se umístil třináctý, Nick Heidfeld o místo za ním.

"Už před kvalifikací jsme věděli, že to nebude snadné. Postrádáme celkovou rychlost. Ve druhé části kvalifikace jsem se trápil se špatnou přilnavostí sekundární směsi pneumatik. Navíc nám dnes nefungovalo rádio, takže nebylo snadné najít správné detailní nastavení, optimální tlak v pneumatikách a podobně. Navíc došlo při dotankovávání k malému požáru. Nijak to neovlivnilo náš výkon, ale rozhodně to nepomohlo. Musíme zůstat v klidu a pokračovat v naší práci," řekl rozladěný Kubica.

"Byla to pro nás dost obtížná kvalifikace. Je očividné, že ztrácíme. Nové aerodynamické prvky jsou připravené pro závod v Barceloně, proto nestačíme těm, co už je mají nainstalované. To nám bylo jasné už před kvalifikací. Vůz byl mezi jednotlivými vyjížďkami hodně nekonzistentní. Ve druhém kole ve druhé části kvalifikace jsem byl rychlejší než v prvním, pořád to ale nestačilo na můj čas v úvodu kvalifikace. Vydával jsem ze sebe maximum. Devátou zatáčku jsem neprojel v ideální stopě. Zisk bodů v zítřejším závodě je nepravděpodobný. Určitě se ale nehodláme vzdát," nechal se slyšet Nick Heidfeld.

 

Další článek: Rosberg je překvapen, že se dostal do první desítky

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.