BMW si na Silverstone přiveze balík nových dílů

Upravené přední křídlo by mělo pomoci vyvážení.
Klepněte pro větší obrázekBMW doufá, že bude v Británii pokračovat ve vylepšování své formy. Loňský třetí nejsilnější tým se letos propadl do druhé poloviny pole. Zatím získal jen osm bodů, ale zato si užil několik zcela deprimujících závodů. Například v Monaku, Bahrajnu nebo Číně.

Po Velké ceně Turecka ale ve stáji věří, že našli cestu nahoru. „Moc dobře víme, že nám pořád zbývá velká spousta práce. Teď už ale můžeme stavět na našich výkonech z Istanbulu. Tam jsme poprvé nasadili dvojitý difuzor a ten efekt byl jednoznačný. Byli jsme dost rychlí na to, abychom mohli bodovat,“ vysvětluje šéf týmu Mario Theissen.

Nějaký ten bodík by si Nick Heidfeld a Robert Kubica rádi odvezli i z Británie. „Myslím, že Silverstone by nám mohl sedět,“ poznamenává Kubica. Středně rychlé a rychlé zatáčky, k tomu vítr a nestabilní počasí jsou výzva už sami o sobě. „Abyste byli rychlí na Silverstonu, potřebujete perfektně vyvážené auto se spoustou přítlaku,“ dodává vedoucí inženýr Willy Rampf.

BMW se rozhodlo, že sezonu neodepíše a naopak urychlí vývoj. Nové díly plánuje doplňovat každé dva až tři závody. „Na Silverstone přijedeme s dalším balíkem nových součástek,“ tvrdí Theissen. Nejdůležitější budou úpravy na předním křídle, které by měly pomoci vyvážení auta.

Tým věří, že pokračování ve vývoji letošního auta se vyplatí i s ohledem na příští sezonu. Ať už strkanice mezi FIA a FOTA dopadnou jakkoliv, aerodynamická pravidla by měla zůstat vesměs stejná.

Ani u BMW se nakonec nezapomněli zmínit, jak je jim líto, že se letos jede v Silverstonu naposledy. „Budu vážně zklamaný, jestli Silverstone skutečně vypadne z kalendáře. Nikdy mi nepřipadal zastaralý. Je tradiční to ano, ale ne staromódní,“ poznamenal Nick Heidfeld. „Část se zatáčkami Maggots, Becketts a Chapel je jedna z nejlepších kombinací v celém kalendáři,“ dodal k tomu Rampf.
Diskuze (7) Další článek: McLaren a dvě nejskvělejší věci na Silverstonu
14:15 | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10