BMW si na rozloučenou splnilo cíl

Heidfeldovo páté místo stačilo na přeskočení Williamsu.

Všichni víme, že BMW už v příští sezoně ve formuli 1 neuvidíme. Nicku Heidfeldovi a Robertu Kubicovi tak šlo v posledních závodech hlavně o to, aby pro svůj tým připravili důstojný odchod z královny motorsportu. Dnes už můžeme říci, že se to alespoň částečně povedlo - Nick Heidfeld dojel na solidním pátém místě.

"Z pátého místa mám opravdu velkou radost. Byl to dobrý závod. Podařilo se mi z vozu dostat maximum a získat čtyři body. Stačilo to ke splnění cíle, který jsme si pro konec sezony dali, tedy přeskočit v Poháru konstruktérů stáj Williams. V posledních závodech jsem měl trochu smůlu, dnes se mi ale plně podařilo využít potenciálu vozu. Po docela dlouhou dobu jsem rychlostně stačil vozu Brawnu, který letos vyhrál titul. Vyplatilo se, že jsme na trati vydrželi o něco déle. Na trati bylo ještě zábavnější jezdit poté, co na asfaltu ulpělo více gumy. Je to potěšující konec naší poslední společné sezony. Jsme teď plní emocí. V posledních kolech jsem měl co dělat, abych udržel koncentraci," řekl Heidfeld.

Kubica v závodě také ukázal slušnou rychlost, velká dávka smůly ho ale odkázala až k desáté pozici v cíli.

"Závod jsem ztratil po první zastávce v boxech, kdy jsem byl opravdu pomalý. Předtím jsem ale měl dobrou rychlost, srovnatelnou s Rubensem. Auto pracovalo hodně dobře. Po výměně pneumatik jsem ale neměl žádnou přilnavost. Trať se zrychlovala, ale já nemohl stačit ostatním jezdcům. Bylo to dost zvláštní. Můj souboj se Sébastienem Buemim byl hodně drsný a trochu nebezpečný. Při nájezdu do šikany jsme se málem srazili. Nejdříve se natlačil vlevo a zavřel ideální stopu. Uhnul jsem doprava, ale vytlačil mě až na vysoký obrubník, což vyústilo v moje hodiny. Nenechal mi žádné místo. Chtěl bych týmu poděkovat za uplynulé čtyři roky. Doufám, že tyto lidi uvidím na roštu i příští rok," prohlásil Kubica.

Další článek: Rosberg děkuje Williamsu za čtyři společné roky

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.