BMW Sauber zatím nerozhodl o nasazení nového difuzoru

Tým je nucen přepracovat celou aerodynamiku.
Přední týmy začaly pracovat na dvoupatrové verzi difuzoru již před zasedáním odvolacího soudu a většina z nich má v plánu jí nasadit v GP Španělska. Zatím se na okruzích objevují verze přechodné. BMW Sauber však ještě rozhodnutý není, protože změny na voze musí být velmi rozsáhlé.

"Několik týmů nastoupilo v Šanghaji s upravenými vozy, jiní oznámili, že to udělají v Bahrajnu. Naši lidé v Mnichově a Hinwilu pracují naplno. Máme v plánu přijet do Barcelony s novým aerodynamickým kompletem. Nicméně, zatím jsme nerozhodli, do jaké míry do něj integrujeme upravený difuzor," řekl šéf BMW Sauberu Mario Theissen.

BMW Sauber pracuje na nové verzi difuzoru stejně jako ostatní již delší dobu, ale rozhodnutím odvolacího soudu je zklamán. Podle Theissena se formule 1 znovu prodraží, navíc nebude dosaženo hlavních cílů Pracovní skupiny pro předjíždění, kterými byly snížený přítlak a nižší rychlosti v zatáčkách.

"Na novém difuzoru jsme samozřejmě začali pracovat již před několika týdny. Vyžaduje si to spolupráci mezi oddělením designu a aerodynamiky. Difuzor je koncovou částí aerodynamického kompletu pod vozem. Tento koncept je komplexní a funguje pouze tehdy, když je integrován do celku všech komponent před ním, v přední části vozu."

"Nakonec je třeba do toho vložit mnohem více úsilí, než jen okopírovat soupeře a nasadit díl na vůz. Aby byl vzduch směrován pod vůz takovým způsobem, který zajistí větší přítlak díky dvoupatrovému difuzoru, tak musíte přepracovat celý aerodynamický komplet, včetně předního přítlačného křídla," dodal Theissen.
Další článek: Vypátrali jsme: Ron Dennis byl "odejit"

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.