BMW Sauber: Vůz jsme vylepšili, jsme zpátky ve hře

Výsledek ze Španělska tým ale uspokojit nemůže.
BMW Sauber se po závodech v Číně a Bahrajnu dostal do potíží, které chtěl v Evropě alespoň částečně vyřešit prostřednictvím rozsáhlých úprav vozu. Tým se díky Nicku Heidfeldovi vrátil v Barceloně na bodovaná umístění a je přesvědčen, že se vrátil i na cestu vzhůru startovním polem.

"Před začátkem evropské části sezóny ve Španělsku jsme byli všichni zvědaví, jak se projeví náš nový aerodynamický komplet v Barceloně. Jednu věc víme jistě: úpravy vůz BMW Sauber F1.09 vylepšily. Udělali jsme velký krok vpřed a jsme zpět ve hře," řekl šéf týmu Mario Theissen.

Tým z Hinwilu si do Španělska přivezl úplně nový nos vozu, bočnice a zadní křídlo. Značně přepracované bylo přední křídlo, kryt motoru a difuzor. Z důvodu přesného vyhodnocení změn pak tým nenasadil KERS.

Kvalifikace v Montmelu pro tým nedopadla nejlépe, Kubica skončil desátý a Heidfeld až třináctý. V případě polského jezdce ale mechanici v poslední části chybovali při výměně pneumatik, což podle Theissena stálo Kubicu několik míst na startovním roštu. Tým však tuto chybu odčinil během zastávek v boxech, které Heidfeldovi umožnily postup vpřed v nedělním závodě.

"Dva body za Nickovo sedmé místo nepředstavují velký zisk, ale dokazují zlepšenou výkonnost vozu. Přijatá opatření se projevují a základy byly položeny. Máme něco, na čem můžeme stavět. Tento výsledek samozřejmě v našich řadách zvedl náladu, protože je tu evidentní vzestupný trend. To ve mně vzbuzuje důvěru pro následující závody," dodal Theissen.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.