BMW Sauber: Vůz jsme vylepšili, jsme zpátky ve hře

Výsledek ze Španělska tým ale uspokojit nemůže.
BMW Sauber se po závodech v Číně a Bahrajnu dostal do potíží, které chtěl v Evropě alespoň částečně vyřešit prostřednictvím rozsáhlých úprav vozu. Tým se díky Nicku Heidfeldovi vrátil v Barceloně na bodovaná umístění a je přesvědčen, že se vrátil i na cestu vzhůru startovním polem.

"Před začátkem evropské části sezóny ve Španělsku jsme byli všichni zvědaví, jak se projeví náš nový aerodynamický komplet v Barceloně. Jednu věc víme jistě: úpravy vůz BMW Sauber F1.09 vylepšily. Udělali jsme velký krok vpřed a jsme zpět ve hře," řekl šéf týmu Mario Theissen.

Tým z Hinwilu si do Španělska přivezl úplně nový nos vozu, bočnice a zadní křídlo. Značně přepracované bylo přední křídlo, kryt motoru a difuzor. Z důvodu přesného vyhodnocení změn pak tým nenasadil KERS.

Kvalifikace v Montmelu pro tým nedopadla nejlépe, Kubica skončil desátý a Heidfeld až třináctý. V případě polského jezdce ale mechanici v poslední části chybovali při výměně pneumatik, což podle Theissena stálo Kubicu několik míst na startovním roštu. Tým však tuto chybu odčinil během zastávek v boxech, které Heidfeldovi umožnily postup vpřed v nedělním závodě.

"Dva body za Nickovo sedmé místo nepředstavují velký zisk, ale dokazují zlepšenou výkonnost vozu. Přijatá opatření se projevují a základy byly položeny. Máme něco, na čem můžeme stavět. Tento výsledek samozřejmě v našich řadách zvedl náladu, protože je tu evidentní vzestupný trend. To ve mně vzbuzuje důvěru pro následující závody," dodal Theissen.
Diskuze (8) Další článek: Ferrari zítra projedná svou budoucnost ve formuli 1
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10