BMW Sauber: Vůz jsme vylepšili, jsme zpátky ve hře

Výsledek ze Španělska tým ale uspokojit nemůže.
BMW Sauber se po závodech v Číně a Bahrajnu dostal do potíží, které chtěl v Evropě alespoň částečně vyřešit prostřednictvím rozsáhlých úprav vozu. Tým se díky Nicku Heidfeldovi vrátil v Barceloně na bodovaná umístění a je přesvědčen, že se vrátil i na cestu vzhůru startovním polem.

"Před začátkem evropské části sezóny ve Španělsku jsme byli všichni zvědaví, jak se projeví náš nový aerodynamický komplet v Barceloně. Jednu věc víme jistě: úpravy vůz BMW Sauber F1.09 vylepšily. Udělali jsme velký krok vpřed a jsme zpět ve hře," řekl šéf týmu Mario Theissen.

Tým z Hinwilu si do Španělska přivezl úplně nový nos vozu, bočnice a zadní křídlo. Značně přepracované bylo přední křídlo, kryt motoru a difuzor. Z důvodu přesného vyhodnocení změn pak tým nenasadil KERS.

Kvalifikace v Montmelu pro tým nedopadla nejlépe, Kubica skončil desátý a Heidfeld až třináctý. V případě polského jezdce ale mechanici v poslední části chybovali při výměně pneumatik, což podle Theissena stálo Kubicu několik míst na startovním roštu. Tým však tuto chybu odčinil během zastávek v boxech, které Heidfeldovi umožnily postup vpřed v nedělním závodě.

"Dva body za Nickovo sedmé místo nepředstavují velký zisk, ale dokazují zlepšenou výkonnost vozu. Přijatá opatření se projevují a základy byly položeny. Máme něco, na čem můžeme stavět. Tento výsledek samozřejmě v našich řadách zvedl náladu, protože je tu evidentní vzestupný trend. To ve mně vzbuzuje důvěru pro následující závody," dodal Theissen.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10