BMW Sauber v Turecku KERS do vozu nevrátí

Důvodem je znovu potřeba vyhodnotit úpravy aerodynamiky.
Tým BMW Sauber se v Turecku rozhodl pro stejný krok jako ve Španělsku, kvůli potřebě vyhodnotit novou aerodynamiku nenasadí do vozu KERS.

"Rozhodli jsme se, že tu pojedeme bez KERS. Stejně jako v Barceloně se soustředíme na nový aerodynamický komplet a pak se v následujících závodech budeme obvyklým způsobem rozhodovat, jestli ho do vozu nasadíme, či nikoliv," řekl Nick Heidfeld pro Autosport.

Pro tým z Hinwilu je klíčovou novinkou v Istanbulu dvojitý difuzor, který nasazuje jako poslední z větších týmů.

"Nemáme to tady v plánu využít jako test. Nasadíme ho na vůz, a pokud se nebude dít nic divného, necháme ho tam. Během krátké doby tréninků není moc času na změny na voze. Jak jsem řekl, věřím, že tento komplet bude znamenat přínos. Pokud půjde vše normálně, necháme si ho," řekl o difuzoru Heidfeld.

Problémy, které měl BMW Sauber v Monaku, byly podle německého pilota způsobeny především pneumatikami, ale zároveň tým neodvedl nejlepší práci v některých dalších oblastech.

Hlavním mimozávodním tématem je v Turecku šampionát 2010, do kterého podalo devět týmů FOTA, včetně BMW Sauberu, společnou přihlášku, podmíněnou změnami pravidel a podpisem Concordské dohody. Heidfeld doufá, že všechny strany najdou společné řešení, jinak je podobně jako Alonso nebo Räikkönen ochoten uvažovat o jiném angažmá.

"Chtěl bych tu zůstat, ale nemyslím, že jsem jediný jezdec, kdo má obavy a dokonce bych zvážil i jiné možnosti, pokud by se F1 dramaticky změnila. Jsem tu, abych závodil na vrcholu motoristického sportu a pokud by to už tak nemělo být, což je v tuto chvíli nejisté, pak by se věci mohly změnit. Ale doufám a věřím, že bude nalezeno dobré řešení," dodal.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10