BMW Sauber v Turecku KERS do vozu nevrátí

Důvodem je znovu potřeba vyhodnotit úpravy aerodynamiky.
Tým BMW Sauber se v Turecku rozhodl pro stejný krok jako ve Španělsku, kvůli potřebě vyhodnotit novou aerodynamiku nenasadí do vozu KERS.

"Rozhodli jsme se, že tu pojedeme bez KERS. Stejně jako v Barceloně se soustředíme na nový aerodynamický komplet a pak se v následujících závodech budeme obvyklým způsobem rozhodovat, jestli ho do vozu nasadíme, či nikoliv," řekl Nick Heidfeld pro Autosport.

Pro tým z Hinwilu je klíčovou novinkou v Istanbulu dvojitý difuzor, který nasazuje jako poslední z větších týmů.

"Nemáme to tady v plánu využít jako test. Nasadíme ho na vůz, a pokud se nebude dít nic divného, necháme ho tam. Během krátké doby tréninků není moc času na změny na voze. Jak jsem řekl, věřím, že tento komplet bude znamenat přínos. Pokud půjde vše normálně, necháme si ho," řekl o difuzoru Heidfeld.

Problémy, které měl BMW Sauber v Monaku, byly podle německého pilota způsobeny především pneumatikami, ale zároveň tým neodvedl nejlepší práci v některých dalších oblastech.

Hlavním mimozávodním tématem je v Turecku šampionát 2010, do kterého podalo devět týmů FOTA, včetně BMW Sauberu, společnou přihlášku, podmíněnou změnami pravidel a podpisem Concordské dohody. Heidfeld doufá, že všechny strany najdou společné řešení, jinak je podobně jako Alonso nebo Räikkönen ochoten uvažovat o jiném angažmá.

"Chtěl bych tu zůstat, ale nemyslím, že jsem jediný jezdec, kdo má obavy a dokonce bych zvážil i jiné možnosti, pokud by se F1 dramaticky změnila. Jsem tu, abych závodil na vrcholu motoristického sportu a pokud by to už tak nemělo být, což je v tuto chvíli nejisté, pak by se věci mohly změnit. Ale doufám a věřím, že bude nalezeno dobré řešení," dodal.
Diskuze (1) Další článek: Přehledný servis před Velkou cenou Turecka
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10