BMW Sauber si vzal do učení Estebana Gutierreze

Stáj Petera Saubera oznámila, že bude letos sponzorovat Estebana Gutierreze. To v praxi znamená, že mexický pilot bude s týmem cestovat na závody a snažit se vstřebat co nejvíce informací.

Gutierrez sice nemá status oficiálního záložního jezdce, ale stal se součástí týmového programu pro rozvoj pilotů, takže absolvuje stejný trénink jako Pedro de la Rosa a Kamuj Kobajaši.

"To spojení považujeme za něco, jako je sponzorská dohoda," uvedl Peter Sauber. "Mladým jezdcům můžete v dnešní době pomáhat jen velmi málo v získávání zkušeností ve formuli 1. Kvůli omezenému testování je důležité, aby tyto jízdy využili závodní jezdci."

"Ale svět formule 1 je tak komplexní, že se můžete hodně naučit jen tím, že budete poslouchat a dívat se, co se děje. A to je ta příležitost, kterou nabízíme Estebanovi. Také mu pomůžeme, aby byl na formuli 1 připravený po fyzické stránce."

Osmnáctiletý Gutierrez, jenž bude letos závodit pro tým ART v sérii GP3, ví, že nejdůležitější jsou zkušenosti za volantem, přesto je za otevřené dveře do světa formule 1 týmu Sauber vděčný.

"V testu mladých jezdců loni v prosinci jsem se cítil velmi dobře a užil jsem si každou sekundu," řekl. "Ale také jsem viděl, že se musím ještě hodně učit, než budu připravený, abych byl dobrý jezdec formule 1."

Další článek: Villeneuve je ochotný nastoupit do závodů až v průběhu sezóny

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen