BMW Sauber si vzal do učení Estebana Gutierreze

Stáj Petera Saubera oznámila, že bude letos sponzorovat Estebana Gutierreze. To v praxi znamená, že mexický pilot bude s týmem cestovat na závody a snažit se vstřebat co nejvíce informací.

Gutierrez sice nemá status oficiálního záložního jezdce, ale stal se součástí týmového programu pro rozvoj pilotů, takže absolvuje stejný trénink jako Pedro de la Rosa a Kamuj Kobajaši.

"To spojení považujeme za něco, jako je sponzorská dohoda," uvedl Peter Sauber. "Mladým jezdcům můžete v dnešní době pomáhat jen velmi málo v získávání zkušeností ve formuli 1. Kvůli omezenému testování je důležité, aby tyto jízdy využili závodní jezdci."

"Ale svět formule 1 je tak komplexní, že se můžete hodně naučit jen tím, že budete poslouchat a dívat se, co se děje. A to je ta příležitost, kterou nabízíme Estebanovi. Také mu pomůžeme, aby byl na formuli 1 připravený po fyzické stránce."

Osmnáctiletý Gutierrez, jenž bude letos závodit pro tým ART v sérii GP3, ví, že nejdůležitější jsou zkušenosti za volantem, přesto je za otevřené dveře do světa formule 1 týmu Sauber vděčný.

"V testu mladých jezdců loni v prosinci jsem se cítil velmi dobře a užil jsem si každou sekundu," řekl. "Ale také jsem viděl, že se musím ještě hodně učit, než budu připravený, abych byl dobrý jezdec formule 1."

Další článek: Villeneuve je ochotný nastoupit do závodů až v průběhu sezóny

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.