BMW Sauber si vzal do učení Estebana Gutierreze

Stáj Petera Saubera oznámila, že bude letos sponzorovat Estebana Gutierreze. To v praxi znamená, že mexický pilot bude s týmem cestovat na závody a snažit se vstřebat co nejvíce informací.

Gutierrez sice nemá status oficiálního záložního jezdce, ale stal se součástí týmového programu pro rozvoj pilotů, takže absolvuje stejný trénink jako Pedro de la Rosa a Kamuj Kobajaši.

"To spojení považujeme za něco, jako je sponzorská dohoda," uvedl Peter Sauber. "Mladým jezdcům můžete v dnešní době pomáhat jen velmi málo v získávání zkušeností ve formuli 1. Kvůli omezenému testování je důležité, aby tyto jízdy využili závodní jezdci."

"Ale svět formule 1 je tak komplexní, že se můžete hodně naučit jen tím, že budete poslouchat a dívat se, co se děje. A to je ta příležitost, kterou nabízíme Estebanovi. Také mu pomůžeme, aby byl na formuli 1 připravený po fyzické stránce."

Osmnáctiletý Gutierrez, jenž bude letos závodit pro tým ART v sérii GP3, ví, že nejdůležitější jsou zkušenosti za volantem, přesto je za otevřené dveře do světa formule 1 týmu Sauber vděčný.

"V testu mladých jezdců loni v prosinci jsem se cítil velmi dobře a užil jsem si každou sekundu," řekl. "Ale také jsem viděl, že se musím ještě hodně učit, než budu připravený, abych byl dobrý jezdec formule 1."

Další článek: Villeneuve je ochotný nastoupit do závodů až v průběhu sezóny

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.