BMW Sauber: Se ztrátou výkonnosti se dokážeme vyrovnat

O zrychlení vozu by se měl v Turecku postarat dvojitý difuzor.
Po španělském vzestupu nastal u BMW Sauberu v Monaku další pokles formy a v Hinwilu si uvědomili, že cesta zpět nahoru nebude jednoduchá. Šéf týmu Mario Theissen však důvěru ve své lidi neztratil.

"Po třech úspěšných letech představuje tato situace náš první neúspěch. Dokážeme se s tím vyrovnat. Nakonec to byl stejný tým v Mnichově a Hinwilu, který zajistil náš postupný pokrok od doby, kdy byl BMW Sauber založen. Jsme odhodláni se znovu vrátit mezi přední týmy," řekl.

Vzhledem k pokroku z Barcelony u BMW Sauberu doufají, že problémy v Monte Carlu zavinila specifika městské trati.

"Doufám, že se ukáže, že naše ztráta výkonnosti v Monaku byla způsobena tím, že tento konkrétní okruh nevyhovuje našemu vozu. Nakonec tu byly známky vzestupného trendu v předchozím závodě ve Španělsku a další úpravy máme připravené pro Istanbul, včetně dvojitého difuzoru," řekl Nick Heidfeld.

Po výkyvech formy z úvodu letošní sezóny došli v Hinwilu k závěru, že musí přidat ve vývoji, aby jim konkurence neutíkala.

"Nikdo v týmu neočekával, že se sezóna vyvine tak, jak tomu doposud bylo. Po pokroku ve Španělsku nám evidentně scházela rychlost v Monaku. Musíme významně zrychlit tempo vývoje, abychom byli znovu konkurenceschopní," dodal Theissen.
Další článek: Toyota: není pravda, že zvažujeme zrušení Fudži