BMW Sauber připravil pro svůj domácí závod několik vylepšení vozu

Nový bude mimo jiné i dvojitý difuzor.
BMW Sauber zažívá poprvé po třech letech pokles formy, který se pokouší napravit vývojem vozu. V domácí Grand Prix Německa nasadí několik nových dílů ve snaze získat dobrý výsledek a odvděčit se svým fanouškům.

"Po zklamání z výkonu v Silverstonu musíme situaci otočit na Nürburgringu," řekl technický ředitel týmu Willy Rampf. "Dlužíme to našim fanouškům, kteří vždy tento závod navštěvují."

"Na Nürburgring přivezeme upravenou verzi našeho dvojitého difuzoru, určitá vylepšení budeme mít i v oblasti mechaniky. Bez pochyb bude hodně záležet na tom, jak se nám podaří přimět pneumatiky ke správnému fungování."

V polovině sezóny nastal čas na menší bilanci, která pro BMW Sauber nevyznívá příznivě. Osmé místo v poháru konstruktérů před začátkem letošní sezóny nikdo v Hinwilu a Mnichově neočekával.

"Jsme naprosto odhodláni znovu začít postupovat nahoru a očekávám, že naše forma vzroste. Určitě není jednoduché dohánět ztráty, když platí zákaz testování, ale takový je náš cíl," ujišťoval příznivce týmu jeho šéf Mario Theissen.

Grand Prix Německa je domácím závodem nejen pro BMW Sauber, ale také pro Nicka Heidfelda, který pochází z nedalekého Mönchengladbachu. Na Nürburgringu se učil jezdit a na oslavu svého dalšího účinkování na této trati bude mít znovu speciální barevnou úpravu helmy, kterou vybral z návrhů fanoušků.

"Není třeba zdůrazňovat, že naše hodnocení sezóny v poločase není pozitivní. Zvlášť když si porovnáte naše dosavadní výsledky s cíli, které jsme měli před sezónou. Samozřejmě doufáme, že se zlepšíme, a na tom také všichni v týmu pracují," dodal Heidfeld.
Další článek: McLaren mění přístup k vývoji vozu, bude rozvážnější