BMW Sauber považuje Malajsii za domácí závod

Oběma jezdcům Sepang vyhovuje.

Přestože je BMW Sauber německo-švýcarským týmem, považuje Malajsii díky svému hlavnímu sponzorovi Petronas za jeden ze svých domácích závodů. Díky extrémnímu horku, které v Sepangu často panuje, se jedná o jednu z nejobtížnějších velkých cen sezóny.

Robert Kubica by jistě rád navázal na své loňské druhé místo. "V Malajsii máme hodně fanoušků a trať je tu unikátní. Některé zatáčky jsou opravdu rychlé, ale jiné velmi pomalé. Na některých místech se dá jet různými stopami," popsal krátce rozmanitost tratě. "Závěrečný sektor je odlišný oproti prvním dvěma, protože jsou tu jen dvě dlouhé rovinky a místo, kde se jde tvrdě na brzdy."

Trať se dvěma protilehlými rovinkami má v oblibě také Nick Heidfeld, který upozorňuje na tradiční horko a vlhkost. "Nikdy jsem s tím neměl problém, fit jsem i letos," věří si Němec.

Oba piloti se shodují, že v odpoledních hodinách, kdy se závod pojede (start je letos posunut na 17. hodinu místního času - pozn. red.), obvykle na okruhu bývají průtrže mračen.

Ředitel BMW Motorsport Mario Theissen by rovněž rád navázal na loňské výsledky ze Sepangu. Heidfeld tu minulý rok zajel první nejrychlejší kolo pro BMW Sauber a Kubica skončil na pódiu.

Hlavní inženýr Willy Rampf připomněl, že Sepang je velmi náročný na nastavení šasi. Důležitá je zejména stabilita v esovitých zatáčkách, kterou je třeba zkombinovat s rychlostí na obou dlouhých rovinkách rovinkách a akcelerací při výjezdu z členitých zatáček. "Důležité bude samozřejmě také ochladit pneumatiky, které budou vystavené okolním teplotám," dodal.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10