BMW Sauber pojede svojí sedmdesátou a zároveň poslední Grand Prix

V Abú Zabí se bude mnichovská automobilka s formulí 1 loučit.
Poslední závod sezóny znamená také poslední účinkování týmu BMW Sauber ve formuli 1. Automobilka BMW z formule 1 odchází, ale doufá, že se společnosti Qadbak podaří získat místo v příštím ročníku šampionátu.

"Při cestě do Abú Zabí zavládne u týmu trochu smutek," přiznal šéf týmu Mario Theissen. "Vždyť to bude náš 70. a poslední závod s týmem BMW Sauber." 

Na okruhu Yas Marina se budou Mnichovští loučit, ale své působení na vrcholu motorsportu hodnotí pozitivně.

"S výjimkou naší čtvrté a bohužel poslední sezóny jsem více než spokojený s tím, čeho jsme od roku 2006 dosáhli," pokračoval Theissen. "V prvních třech letech od založení týmu jsme vždy splnili a dokonce i překonali cíle, které jsme si stanovili."

Největších úspěchů dosáhla stáj z Hinwilu loni, dlouhou dobu byla v boji o mistrovské tituly.

"Od chvíle, kdy Robert a Nick projeli cílem (v Kanadě) v rychlém sledu za sebou na prvních dvou místech, nemohlo nás nic zastavit. Jako jeden ze tří týmů jsme bojovali o titul, vydrželo nám to téměř až do konce sezóny. V roce 2008 jsme získali celkem 11 umístění na stupních vítězů a naše spolehlivost byla výborná," vzpomínal Theissen.

Vzestupná křivka týmu se zlomila letos, na své první pódium čekal až do Brazílie, kde se zároveň posunul z osmého na sedmé místo v šampionátu konstruktérů. V posledním závodě by rád překonal ještě šestý Williams, který má náskok 2,5 bodu.

"Celý tým je samozřejmě zklamaný, že jsme nedokázali na tomto úspěchu stavět i v roce 2009, protože jsme doufali, že se udržíme v boji o tituly. Ale nikdy jsme nehodili ručník do ringu, dokonce ani po oznámení odchodu BMW z formule 1, což ukazuje, jak silný je náš tým. Doufám, že následovník týmu BMW Sauber bude na této úspěšné cestě ve formuli 1 pokračovat," dodal Theissen.
Další článek: Radovan Novák zůstává ve Světové radě