BMW Sauber má podruhé v sezoně oba vozy v desítce

Heidfeld i Kubica prodělali na předčasném konci kvalifikace.

Oba jezdci stáje BMW Sauber se v kvalifikaci dostali mezi nejlepších deset, což se letos stalo teprve podruhé. Stejně jako řada dalších pilotů, také oni díky předčasnému konci kvalifikace nevyužili měkčí směs pneumatik. Nick Heidfeld zajel osmý nejrychlejší čas a Robert Kubica devátý. Oba se díky Barrichellově penalizaci posunou na startovním roštu o jedno místo dopředu.

Přestože Heidfeldův výsledek je na letošní poměry dobrý, sám jezdec spokojen není. "Auto se zlepšilo a v prvních dvou částech to vypadalo dobře. Ale ve třetí jsem díky červené vlajce nemohl využít měkčích pneumatik," litoval Němec, který měl před Barrichellovou havárií rozjeté rychlé kolo.

Kubica se vyjádřil v podobném duchu, ale dodal, že na předčasném konci kvalifikace prodělala většina jezdců. "Tvrdší pneumatiky přidávají v prvních dvou zatáčkách dvě desetiny sekundy. Zítra to bude těžký závod, budeme potřebovat velkou trakci a stabilitu brzd," vysvětluje Polák a dodává, že okruh je i fyzicky náročný. "Je tu hodně zatáček a s autem se neustále perete. Zítra bude hodně záležet na opotřebení pneumatik a možném přehřívání vozu."

Šéf týmu Mario Theissen si pochvaloval, že jeho jezdci správně načasovali své pokusy v první i druhé části kvalifikace. Potěšilo ho, že nová zlepšení pomohla oběma vozům mezi nejlepších deset. Na jeho slova navázal i hlavní inženýr Willy Rampf.

Další článek: Alonso by rád do první pětky

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.