BMW Sauber doufá ve výrazné zrychlení díky nové aerodynamice

V Singapuru chce překvapit soupeře.
Automobilka BMW našla kupce pro svůj tým, takže se nyní může v klidu soustředit na své poslední závody ve formuli 1. V Singapuru nasadí rozsáhlé úpravy vozu, díky kterým by měl F1.09 výrazně zrychlit.

"Tým přiveze do Singapuru celkem velké úpravy. Doufám, že náš vůz bude konkurenceschopnější a že naší konkurenci překvapíme svojí rychlostí," řekl Robert Kubica.

Změny se týkají především aerodynamiky, nové bude přední přítlačné křídlo, úprav se dočkaly bočnice, dvojitý difuzor a zadní přítlačné křídlo. Vůz bude mít navíc zcela novou převodovku.

"Na závod v Singapuru se těším několik týdnů, protože vím, že budeme mít pro tento víkend připravené určité úpravy. Výsledky simulací jsou velmi slibné a vůz bude vypadat skvěle," prozradil Nick Heidfeld.

S blížícím se koncem sezóny ale začínají mít v Hinwilu starost o motory. Výsledkem poruch v Monze je stav, kdy každému jezdci zbývá už jen jeden nový motor a několik použitých. "Klíčová otázka je, jestli to bude stačit. Pokud ne, budeme nuceni použít devátý motor a v důsledku toho přijmout penalizaci deseti míst na startovním roštu," připomněl šéf týmu Mario Theissen.
Další článek: Kubica by měl brzy podepsat smlouvu na příští rok

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.