Blíží se postupný konec Ecclestona?

Ve formuli 1 zřejmě dojde k velké změně, která může mít poměrně velké důsledky pro F1 i Bernieho Ecclestona.
Blíží se postupný konec Ecclestona?

Bernie Ecclestone je sice považován za velkého bosse formule 1, ale v zákulisí jsou další hráči. Především je zde CVC, co by majoritní akcionář formule 1 (komerčních práv) s více než třetinovým balíkem akcií.

Formule 1 má také předsedu představenstva. Tím je dva roky Peter Brabeck, což je bývalý šéf a současný předseda představenstva gigantu Nestlé.

Brabeck ale ve své funkci nebyl zrovna mužem činu a CVC tak chystá výměnu. Novým předsedou představenstva se má stát Paul Walsh. Ten má také kontakty v celosvětově známé firmě. Šéfoval totiž firme Diageo, pod kterou spadá Johnnie Walker – sponzor McLarenu a nově také celé formule 1.

Podle Financial Times se Walsh, Ecclestone a Mackenzie (CVC) sešli v Abú Dhabí. Mackenzie měl prohlásit, že Walsh nastoupí místo Brabecka v případě, že se rozhodne rezignovat. Výměna je už ale zřejmě hotovou věcí.

Walsh nebude „tím vzadu“, ale měl by být mnohem aktivnější. Jeho úkolem je zavést profesionálnější přístup. CVC chce řešit pokles zájmu o formuli 1 a možná také dříve odložený vstup F1 na burzu. Walsh je tak mnohými považován za nástupce Ecclestona, který by se postupně dostal do role spíše čestného šéfa a poradce. Malý velký muž formule 1 s tím ale bude souhlasit jen dost těžko. 

Další článek: Coulthard kritizuje McLaren za oddalování rozhodnutí o jezdcích

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00