Blíží se Grosjeanův konec? Haasu dochází trpělivost

Romain Grosjean bodoval v letošní sezóně jen jednou. Za to nehod má na svém kontě požehnaně.
Blíží se Grosjeanův konec? Haasu dochází trpělivost

Není to poprvé, co má Romain Grosjan „krizi“. V roce 2012 série nehod vyvrcholila hromadnou nehodou ve Spa, za kterou dostal Grosjean zákaz startu v Monze.

Momentálně není něco podobného na pořadu dne. FIA zavedla bodový systém, který by jezdci taktéž udělil zákaz startu v jednom závodě, pokud nasbírá 12 bodů. Grosjean ale rozhodně nebyl potrestán za všechny letošní nehody. Například v Baku se dokonce vyřadil sám. 

Po problémech v roce 2012 vyhledal Grosjean psychologa. „Všichni vrcholoví sportovci si procházejí komplikovanějšími obdobími, kdy si říkáte: 'Jsi moc špatný, proč to děláš?' Jakmile tu fázi překonáte, snažíte se tomu porozumět a analyzovat. Zlepšujete se pomocí detailů, díky kterým se mi jednoho dne podaří vyhrát Grand Prix,“ uvedl Francouz v roce 2013.

Dochází Haasu trpělivost?

V Silverstonu došlo k dalším dvěma nehodám. Na startu měl Grosjean kontakt s Magnussenem, později pak boural se Sainzem. Nesmíme ani zapomenout na nehodu v pátečním tréninku.

„Nenazval bych to smůlou,“ řekl Steiner pro RaceFans. „Začíná to být frustrující. Všichni doufáme, že to jde nahoru, ale opět jsme dole a musíme se z toho zase hrabat ven.“

Grosjean se Magnussenovi omluvil. Vinu za kolize ale moc necítí

Grosjean se Magnussenovi omluvil. Vinu za kolize ale moc necítí

„Dostaneme se z toho, ale je to vždy tvrdá práce. Měli bychom tvrdou práci investovat do získávání bodů a ne do zvedání se ze země. Měli bychom být nahoře a snažit se dosáhnout vysoko, ale v tuto chvílí vynakládáme spoustu energie, abychom se dostali ze dna.“ 

Steiner trvá na tom, že bude Grosjeana i nadále podporovat. „Musím to dělat, protože potřebujeme uspět jako tým.“

Šéf Haasu ale dodává, že vše má své meze. „Nevím, kde jsou, ale ještě tam nejsem. V určité fázi, jak jsem již řekl, musíme přestat ztrácet body. A to je ten bod.“

„Nemůžeme to dál dělat. Jsme v polovině sezóny a kvůli našim vlastním chybám jsme ztratili mnoho bodů. A to je nepřijatelné.“

Haas nyní ztrácí na Renault 19 bodů. Nebýt nehod, byl by patrně před francouzským týmem nebo by mu byl minimálně blízko. 

Haas by mohl Grosjeana nahradit například Antoniem Giovinazzim. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (60) Další článek: Kimi se mi omluvil a já to přijal, řekl Hamilton
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30