Blesková vánoční soutěž šéfa Lotusu se nevyhnula kontroverzním narážkám

Šéf stávajícího týmu Lotus Racing (Team Lotus) Tony Fernandes se rozhodně nenudí ani o Vánocích. Vyhlásil bleskovou a jednoduchou soutěž, jejíž ceny jsou skutečnými vánočními dary.
Blesková vánoční soutěž šéfa Lotusu se nevyhnula kontroverzním narážkám

Úkol zněl: „Kdybyste měli tu možnost, jaký nejdůvtipnější dárek byste mi dali?“

Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat a možná trochu podle očekávání jich Fernandes využil k dalšímu konfrontačnímu vystoupení ve věci dlouhodobého sporu mezi ním a skupinou Lotus.

„Lepší rok než Lotus Renault GP. To by mohl být vítěz!“ raduje se nad jedním z potenciálních dárků Fernandes. Dalšími byli například podíl v automobilce Proton, kompromitující obrázky (výkonného ředitele Group Lotus) Danyho Bahara (anebo kompromisní dohoda), série fotografií Malajsijců nadšených z prvního malajsijského týmu ve formuli 1 nebo Danyho Bahara jako sekretářku.

Další ‚dary‘ byly stejně provokativní, ale schovány za pěkná gesta. Bunga Raya je květinou a národním symbolem Malajsie. Jeden z Fernandesových podporovatelů by jej tedy obdařil místem ve startovní listině a názvem Bunga Raya F1, nebo případně FUBahar Racing. Jiný zase Fernandesovi přál, aby se všichni v Protonu ráno probudili a začali uvažovat jako lidé ve (Fernandesově) společnosti Air Asia.

„Počkejte, to je dárek samotnému národu, počítá se to do soutěže?“ ujišťoval se Fernandes.

Jiné návrhy darů byly vskutku originální: Tony Fernandes, kdyby to šlo, by dostal klon Adriana Neweyho.

„Mike Gascyone tvrdí, že je lepší než Newey,“ opáčil Fernandes.

Vítěz bude oznámen ještě dnes. Možné ceny? Ačkoli Fernandes nenaznačil nic o jejich rozložení, uvedl, že to bude letenka Air Asia zdarma, role Fernandesova hosta na jedné z velkých cen, lístek na zápas asijské basketbalové ligy, roční pobyt v jednom z hotelů řetězce kontrolovaného jinou Fernandesovou firmou, nebo 3 měsíce využivání mobilních služeb zdarma.

Diskuze (17) Další článek: Hrozeb konkurenčního seriálu budeme ušetřeni, jsou totiž zakázány
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10