Blesková vánoční soutěž šéfa Lotusu se nevyhnula kontroverzním narážkám

Šéf stávajícího týmu Lotus Racing (Team Lotus) Tony Fernandes se rozhodně nenudí ani o Vánocích. Vyhlásil bleskovou a jednoduchou soutěž, jejíž ceny jsou skutečnými vánočními dary.
Blesková vánoční soutěž šéfa Lotusu se nevyhnula kontroverzním narážkám

Úkol zněl: „Kdybyste měli tu možnost, jaký nejdůvtipnější dárek byste mi dali?“

Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat a možná trochu podle očekávání jich Fernandes využil k dalšímu konfrontačnímu vystoupení ve věci dlouhodobého sporu mezi ním a skupinou Lotus.

„Lepší rok než Lotus Renault GP. To by mohl být vítěz!“ raduje se nad jedním z potenciálních dárků Fernandes. Dalšími byli například podíl v automobilce Proton, kompromitující obrázky (výkonného ředitele Group Lotus) Danyho Bahara (anebo kompromisní dohoda), série fotografií Malajsijců nadšených z prvního malajsijského týmu ve formuli 1 nebo Danyho Bahara jako sekretářku.

Další ‚dary‘ byly stejně provokativní, ale schovány za pěkná gesta. Bunga Raya je květinou a národním symbolem Malajsie. Jeden z Fernandesových podporovatelů by jej tedy obdařil místem ve startovní listině a názvem Bunga Raya F1, nebo případně FUBahar Racing. Jiný zase Fernandesovi přál, aby se všichni v Protonu ráno probudili a začali uvažovat jako lidé ve (Fernandesově) společnosti Air Asia.

„Počkejte, to je dárek samotnému národu, počítá se to do soutěže?“ ujišťoval se Fernandes.

Jiné návrhy darů byly vskutku originální: Tony Fernandes, kdyby to šlo, by dostal klon Adriana Neweyho.

„Mike Gascyone tvrdí, že je lepší než Newey,“ opáčil Fernandes.

Vítěz bude oznámen ještě dnes. Možné ceny? Ačkoli Fernandes nenaznačil nic o jejich rozložení, uvedl, že to bude letenka Air Asia zdarma, role Fernandesova hosta na jedné z velkých cen, lístek na zápas asijské basketbalové ligy, roční pobyt v jednom z hotelů řetězce kontrolovaného jinou Fernandesovou firmou, nebo 3 měsíce využivání mobilních služeb zdarma.

Další článek: Hrozeb konkurenčního seriálu budeme ušetřeni, jsou totiž zakázány

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00