Binotto provedl v Maranellu změny. Situaci srovnává s érou před dominancí Schumachera

Mattia Binotto na začátku letošního roku převzal otěže nad Scuderií po odchodu Maurizia Arrivabeneho. Nyní přiznal, že provedl v Maranellu několik změn.
Binotto provedl v Maranellu změny. Situaci srovnává s érou před dominancí Schumachera

Binotto v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport uvedl, věcmi trochu zamíchal a jmenoval několik klíčových osob, které dohlížejí na konkrétní oblasti výkonnosti auta, aby se mohl lépe zaměřit na dlouhodobější plány. Zrušil tedy slavnou „horizontální strukturu“. 

„Identifikovali jsme čtyři nebo pět klíčových osob, které se staly mými referenčními body v různých oblastech,“ řekl Binotto. 

„Rok 2021 s novými pravidly je za rohem. Přijdou vozy, které by mohly být radikálně odlišné a rozpočtový strop, který nás donutí přezkoumat některé výrobní procesy.“

Binotto neupřesnil jména klíčových osob, ale očekává se, že jimi jsou: Laurent Mekies (traťové operace), Enrico Cardile (šasi), David Sanchez (aerodynamika) a Enrico Gualtieri (motory).

Ferrari nemělo ideální vstup do sezóny. Podle Binotta to chce čas. Současné Ferrari přirovnává k tomu před začátkem dominance Michaela Schumachera.

„Dávám přednost srovnání s Ferrari v letech 1996, 97. Je to rostoucí tým s pevnými základy. Jsme také mladý a hladový tým. Vidím tam mnoho podobností. Jde o vizi, touze to dokázat, vášni a talent jako v té době.“

Ferrari chystá nové přední křídlo. Obětuje část své rychlosti

Ferrari chystá nové přední křídlo. Obětuje část své rychlosti

Nyní je před Binottem a jeho lidmi zejména vyřešení problémů s pneumatikami. „Nebude žádný B vůz Ferrari. Nebudeme kompletně přepracovávat vůz. Půjde o sérii nových dílů v příštích závodech, abychom zlepšili používání pneumatik. Máme nápady a musíme spěchat, ale zabere to pár týdnů.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Vettel je na křižovatce, říká Webber