Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Poznali byste Binotta na ulici, pokud by šel okolo vás? Poznali byste ho v civilu bez oblečení Ferrari? A co před letošní sezónou?

Mattia Binotto pracuje pro Ferrari už velmi dlouho. Než se stal šéfem týmu, byl technickým šéfem a ještě předtím šéfem motorářů. Jeho jméno a obličej znali jen největší fanoušci Ferrari. Dnes po něm chtějí autogram.

 „Lidé, kteří mě poznají, jsou fanoušci Ferrari a jsou pro nás velmi důležití, a jsem šťastný, protože mohu tyto lidi učinit šťastnými,“ řekl Binotto pro německý Bild.

Binotto je tak nyní stále více na očích i v záběrech kamer. „Od doby, kdy jsem vedoucí týmu, chodím často do kadeřníka!“

Pokud se na Binotta podíváte, možná vám připomene jednu slavnou fiktivní postavu. Lidé ho často přirovnávají k Harrymu Potterovi.

„Četl jsem o tom,“ říká. A toto srovnání se mu opravdu nelíbí. Zejména proto, že v reálném světě se nic neděje pomoci magie „Ale také tvrdě pracujeme, abychom ve Ferrari vrátili zpět magické časy,“ říká Binotto.

Ferrari letos vyhrálo dva závody (ve Scuderii by řekli, že tři) a je druhé v šampionátu. Hlavní cíl ale stále nepřichází. „To, co potřebujeme, je tvrdá práce, stabilita a ochota neustále se zlepšovat, což nemá nic společného s magií.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gabriela Jílková se popere o sedačku ve W Series

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00