Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Poznali byste Binotta na ulici, pokud by šel okolo vás? Poznali byste ho v civilu bez oblečení Ferrari? A co před letošní sezónou?

Mattia Binotto pracuje pro Ferrari už velmi dlouho. Než se stal šéfem týmu, byl technickým šéfem a ještě předtím šéfem motorářů. Jeho jméno a obličej znali jen největší fanoušci Ferrari. Dnes po něm chtějí autogram.

 „Lidé, kteří mě poznají, jsou fanoušci Ferrari a jsou pro nás velmi důležití, a jsem šťastný, protože mohu tyto lidi učinit šťastnými,“ řekl Binotto pro německý Bild.

Binotto je tak nyní stále více na očích i v záběrech kamer. „Od doby, kdy jsem vedoucí týmu, chodím často do kadeřníka!“

Pokud se na Binotta podíváte, možná vám připomene jednu slavnou fiktivní postavu. Lidé ho často přirovnávají k Harrymu Potterovi.

„Četl jsem o tom,“ říká. A toto srovnání se mu opravdu nelíbí. Zejména proto, že v reálném světě se nic neděje pomoci magie „Ale také tvrdě pracujeme, abychom ve Ferrari vrátili zpět magické časy,“ říká Binotto.

Ferrari letos vyhrálo dva závody (ve Scuderii by řekli, že tři) a je druhé v šampionátu. Hlavní cíl ale stále nepřichází. „To, co potřebujeme, je tvrdá práce, stabilita a ochota neustále se zlepšovat, což nemá nic společného s magií.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gabriela Jílková se popere o sedačku ve W Series

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10