Binotto nemá rád, když ho srovnávají s Harrym Potterem

Poznali byste Binotta na ulici, pokud by šel okolo vás? Poznali byste ho v civilu bez oblečení Ferrari? A co před letošní sezónou?

Mattia Binotto pracuje pro Ferrari už velmi dlouho. Než se stal šéfem týmu, byl technickým šéfem a ještě předtím šéfem motorářů. Jeho jméno a obličej znali jen největší fanoušci Ferrari. Dnes po něm chtějí autogram.

 „Lidé, kteří mě poznají, jsou fanoušci Ferrari a jsou pro nás velmi důležití, a jsem šťastný, protože mohu tyto lidi učinit šťastnými,“ řekl Binotto pro německý Bild.

Binotto je tak nyní stále více na očích i v záběrech kamer. „Od doby, kdy jsem vedoucí týmu, chodím často do kadeřníka!“

Pokud se na Binotta podíváte, možná vám připomene jednu slavnou fiktivní postavu. Lidé ho často přirovnávají k Harrymu Potterovi.

„Četl jsem o tom,“ říká. A toto srovnání se mu opravdu nelíbí. Zejména proto, že v reálném světě se nic neděje pomoci magie „Ale také tvrdě pracujeme, abychom ve Ferrari vrátili zpět magické časy,“ říká Binotto.

Ferrari letos vyhrálo dva závody (ve Scuderii by řekli, že tři) a je druhé v šampionátu. Hlavní cíl ale stále nepřichází. „To, co potřebujeme, je tvrdá práce, stabilita a ochota neustále se zlepšovat, což nemá nic společného s magií.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gabriela Jílková se popere o sedačku ve W Series

13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10