Binotto: Leclerc nebude u Ferrari týmová jednička, Sainz s ním může bojovat

Šéf Ferrari Mattia Binotto řekl, že na začátku příští sezóny formule 1 budou mít Charles Leclerc i jeho nový týmový kolega Carlos Sainz v týmu rovné podmínky.

Leclerca čeká u italské stáje už třetí sezóna, zatímco Sainz, který ve formuli 1 závodí od roku 2015, přichází do Ferrari po svých angažmá u Toro Rosso, Renaultu a v posledních dvou letech u McLarenu. Podle Binotta přesto Leclerc nebude mít výhodu týmové jedničky.

„Ve smlouvě není napsáno nic o tom, že by byl Charles (týmovou) jedničkou. Myslím, že oba budou na trati smět spolu volně bojovat. Je důležité, aby se nevyřadili, to je jasné, myslím ale, že budou mít rovné příležitosti, určitě aspoň na začátku sezóny,“ řekl Binotto.

Sainz může porazit Leclerca, říká Binotto

Sainz může porazit Leclerca, říká Binotto

Podle šéfa týmu bude pro Ferrari vždy nejdůležitější získat co největší počet bodů do Poháru konstruktérů.

„Naší nejvyšší prioritou, jak jsem již řekl a je tomu tak stále, je optimalizace bodů týmu. V některých závodech se tedy může stát, že bude důležité, aby oba nějakým způsobem pomohli při rozhodování týmu nebo v zájmu týmu přijali rozhodnutí.

„V pozdější fázi sezóny, pokud bude mít jeden pilot nad druhým jasnou převahu a ten jeden z pilotů by mohl dosáhnout cíle, který nebude dosažitelný pro druhého, dojde s oběma k otevřené diskusi. Pak se uvidí, jak si můžeme pomoci, ale stále jen ve prospěch týmu. Optimalizace týmových bodů je ale prioritou číslo jedna.“

Sainz byl poprvé v továrně

Sainz v pátek poprvé navštívil továrnu týmu v Maranellu. Španěl si prošel zázemí a absolvoval první setkání s lidmi, se kterými bude pracovat.

„Je to poprvé v červeném, což je samozřejmě, jak si dokážete představit, velmi výjimečné. Celkově je to pro mě výjimečný den, který nikdy nezapomenu. Jsem zcela připraven a dnes (v pátek) jsem tady plně motivován poté, co jsem včera (ve čtvrtek) opustil Velkou Británii. Takže úplně nový a připravený na tuto novou výzvu,“ řekl Sainz.

„Budou Vánoce a volno, abychom si co nejrychleji odpočinuli. Můžete si ale být jistí, že brzy v lednu tu budu, abych pomohl týmu se co nejrychleji posunout správným směrem vpřed. Abych byl upřímný, nemohu se dočkat. Dnes jsem už měl první schůzky, poprvé jsem si prošel továrnu a nikdy na to nezapomenu,“ dodal.

McLaren poslal Ferrari pěkný vzkaz a dárek

McLaren poslal Ferrari pěkný vzkaz a dárek

Další článek: Okruh v Barceloně čekají změny desáté a jedenácté zatáčky

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon