Binotto: Leclerc nebude u Ferrari týmová jednička, Sainz s ním může bojovat

Šéf Ferrari Mattia Binotto řekl, že na začátku příští sezóny formule 1 budou mít Charles Leclerc i jeho nový týmový kolega Carlos Sainz v týmu rovné podmínky.

Leclerca čeká u italské stáje už třetí sezóna, zatímco Sainz, který ve formuli 1 závodí od roku 2015, přichází do Ferrari po svých angažmá u Toro Rosso, Renaultu a v posledních dvou letech u McLarenu. Podle Binotta přesto Leclerc nebude mít výhodu týmové jedničky.

„Ve smlouvě není napsáno nic o tom, že by byl Charles (týmovou) jedničkou. Myslím, že oba budou na trati smět spolu volně bojovat. Je důležité, aby se nevyřadili, to je jasné, myslím ale, že budou mít rovné příležitosti, určitě aspoň na začátku sezóny,“ řekl Binotto.

Sainz může porazit Leclerca, říká Binotto

Sainz může porazit Leclerca, říká Binotto

Podle šéfa týmu bude pro Ferrari vždy nejdůležitější získat co největší počet bodů do Poháru konstruktérů.

„Naší nejvyšší prioritou, jak jsem již řekl a je tomu tak stále, je optimalizace bodů týmu. V některých závodech se tedy může stát, že bude důležité, aby oba nějakým způsobem pomohli při rozhodování týmu nebo v zájmu týmu přijali rozhodnutí.

„V pozdější fázi sezóny, pokud bude mít jeden pilot nad druhým jasnou převahu a ten jeden z pilotů by mohl dosáhnout cíle, který nebude dosažitelný pro druhého, dojde s oběma k otevřené diskusi. Pak se uvidí, jak si můžeme pomoci, ale stále jen ve prospěch týmu. Optimalizace týmových bodů je ale prioritou číslo jedna.“

Sainz byl poprvé v továrně

Sainz v pátek poprvé navštívil továrnu týmu v Maranellu. Španěl si prošel zázemí a absolvoval první setkání s lidmi, se kterými bude pracovat.

„Je to poprvé v červeném, což je samozřejmě, jak si dokážete představit, velmi výjimečné. Celkově je to pro mě výjimečný den, který nikdy nezapomenu. Jsem zcela připraven a dnes (v pátek) jsem tady plně motivován poté, co jsem včera (ve čtvrtek) opustil Velkou Británii. Takže úplně nový a připravený na tuto novou výzvu,“ řekl Sainz.

„Budou Vánoce a volno, abychom si co nejrychleji odpočinuli. Můžete si ale být jistí, že brzy v lednu tu budu, abych pomohl týmu se co nejrychleji posunout správným směrem vpřed. Abych byl upřímný, nemohu se dočkat. Dnes jsem už měl první schůzky, poprvé jsem si prošel továrnu a nikdy na to nezapomenu,“ dodal.

McLaren poslal Ferrari pěkný vzkaz a dárek

McLaren poslal Ferrari pěkný vzkaz a dárek

Další článek: Okruh v Barceloně čekají změny desáté a jedenácté zatáčky

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00