Binotto doufá, že by Ferrari mohlo mít příští rok opět nejlepší motor

V příštím roce dojde ke zmrazení vývoje pohonných jednotek. Ferrari doufá, že svou poslední jednotkou současné éry dožene konkurenty.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Binotto doufá, že by Ferrari mohlo mít příští rok opět nejlepší motor | Foto: Getty Images / Lars Baron

Ferrari zaznamenalo vloni velký propad výkonu, který z velké části souvisel s pohonnou jednotkou a dohodu s FIA. Letos se Ferrari v této oblasti zlepšilo. Je to vidět na formě i časech samotného týmu i Alfy Romeo.

Příští rok bude zmrazen vývoj současných pohonných jednotek. Ještě před tím ale budou moci výrobci nasadit nové. Ferrari chystá velké změny. O některých se už dříve spekulovalo – Italská média spekulují o radikální změně motoru Ferrari.

Černé na bílém: Jak proběhne zmrazení pohonných jednotek

Černé na bílém: Jak proběhne zmrazení pohonných jednotek

„Pohonná jednotka se zlepšila a jsem rád, že Alfa Romeo a Haas dosáhly pokroku,“ řekl Binotto pro web F1.

„Myslím, že z naší strany jsme dosáhli pokroku ve všech oblastech, které byly možné. Aerodynamika je určitě lepší, pokud jde o chování a korelaci, ale také pohonná jednotka, auto celkově. Pokusili jsme se zlepšit všude, kde to šlo. Je to celý balíček, takže bych ho opravdu nedělil na oblasti.“

Ferrari se letos zřejmě zlepšilo, ale přesto stále ztrácí na Mercedes a Red Bull.

„Řekl bych, že ztrácíme ve všech oblastech,“ odpověděl Binotto na otázku, jaké vylepšení by ještě rád viděl.

„Myslím, že ztrácíme na straně motoru, rozhodně méně než dříve. Ztráta se zmenšila a myslím, že se přibližujeme. Doufejme, že příští rok, kdy budeme mít znovu novou pohonnou jednotku, můžeme dohnat nebo být referencí pro ostatní.“

Další článek: Schumacher si v autě povídá sám se sebou a hlavu trénuje pro jezdce netradičním sportem