Binotta překvapila míra Leclercova zlepšení v jeho první sezóně u Ferrari

Charles Leclerc podle šéfa Ferrari Mattii Binotta překvapil celý tým svým zlepšením v první polovině své první sezóny u italské stáje.
Binotta překvapila míra Leclercova zlepšení v jeho první sezóně u Ferrari

Scuderia pro letošní rok angažovala Leclerca jako nástupce Kimiho Räikkönena, který odešel do Alfy Romeo. V průběžném pořadí patří Monačanovi páté místo za svým týmovým kolegou Sebastianem Vettelem, pětkrát skončil na stupních vítězů a v Bahrajnu a Rakousku stál na pole position. V posledních pěti kvalifikacích přitom vždy Vettela porazil.

„Když se podívám na první polovinu sezóny, myslím, že způsob, jakým Charles roste, je velice pozitivní,“ řekl Binotto Autosportu.

„Nejdřív tu byla velká očekávání, na svých ramenou nesl velký tlak, protože řídit Ferrari znamená řídit Ferrari, obzvlášť když jste tak mladý. Je talentovaný, to víme, myslím ale, že se skutečně umí poučit z chyb, a to je důležitější,“ dodal.

„I jeho spolupráce s týmem, jeho způsob podpory týmu ve vývoji vozu, se závod od závodu, den ode dne zlepšuje, to je další pozitivum první poloviny sezóny. Věděli jsme, že má talent. Z F3 (GP3) a F2 jsme věděli, že byl velmi silný při útočení nebo bránění. Pokud nás něco překvapuje, tak to, o kolik se v průběhu sezóny zlepšil.“

Binotto si nemyslí, že angažování Leclerca znamenalo pro Ferrari, které obvykle sází na zkušenost, risk. Podle Binotta Leclerc skvěle zapadá do „mladého týmu“.

Za pozitivní Binotto označil také Vettelův způsob, jakým se vypořádal s Leclercovými výsledky a vstupem do sezóny.

„S Charlesem se vypořádává dobře, jsou dva dobří týmoví kolegové. Je velice chytrý, motivovaný, a i pro něj mohl být začátek sezóny mnohem náročnější.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Russell: Muselo by se stát něco drastického, abych odešel z Williamsu