Billy Monger už zase jezdí ve formuli

Ani ne rok po velké nehodě v Donington Parku se Billy Monger vrátil do kokpitu.

Billy Monger měl vloni ve formuli 4 vážnou nehodu, při které přišel o obě nohy. Už v nemocnici začal přemýšlet, jak se vrátit k motorsportu. Nyní tento cíl postupně plní.

Carlin pro něj upravil vůz britské F3. Tým má v motorsportu velké zkušenosti – závodí v IndyCar, F3, F2 a britském mistrovství F3 a F4.

Mongera bychom dokonce měli vidět na startovním roštu letošního ročníku britské F3.

Monger pro The Sun prozradil, že byl po nehodě při vědomí. Z auta ho dostávali dlouhých 45 minut. Už tehdy si uvědomoval, že zranění budou vážná.

„Nikdo nečeká, že se probudí a bude bez nohou, ale vzhledem k tomu, že jsem si pamatoval okamžiky po nehodě, tak jsem něco takového očekával.“

Po nehodě se objevila vlna solidarity a to i mezi jezdci formule 1. Například Lewis Hamilton ho pozval na britskou grand prix, kde se setkal mimo jiné s jeho bratrem Nicolasem, který sám bojuje s mozkovou obrnou.

„Úroveň podpory byla velkou vzpruhou. Bez toho bych zde nebyl, protože mi to pomohlo dostat se přes těžké časy. Motorsport je nebezpečný, ale když řídíte, tak na to nemyslíte. Bylo pěkné vidět, že se všichni semkli.“

Monger přitahuje pozornost, ale sám říká, že nechce mít výhody oproti svým vrstevníkům a nechce nic „zadarmo“. Na druhou stranu vše má i své stinné stránky.

„Někteří lidé se na sociálních sítích vyjadřují negativně kvůli tomu, co se mi stalo. Nevím, zda žárlí. Každý má názor. Nečekal bych takovou podporu, takže dokážu pochopit, proč někteří žárlí. Já se ale jen snažím dělat to nejlepší s tím, co mám.“

„Myslím, že jsem vyzrál a života si cením mnohem více. Tam, kde žijeme, máme makové pole a je pěkné se jen tak toulat se psem. Naučil jsem se mnohem více vážit života a dělat to nejlepší.“

Diskuze (11) Další článek: Platící jezdci? Alonsa takhle také nikdo neoznačuje, říká Williamsová
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00