Bianchimu by nevadilo zůstat u Marussie

Jules Bianchi je sice pilotem Ferrari a touží po maranellské sedačce, ale další sezónu u Marussie považuje za dobrou možnost.
Bianchimu by nevadilo zůstat u Marussie

Bianchi sbíral zkušenosti na GP tratích už loni u Force Indie ve volných trénincích, letos pak začal závodit pro Marussii. Jeho kariéru řídí Ferrari a je s ním zatím spokojeno.

"Jules dokončil svůj posun do formule 1 bez jakýchkoliv problémů," řekl šéf maranellské jezdecké akademie Luca Baldisserri. "Stal se měřítkem ve svém týmu, získává sebedůvěru na okruzích. To považují za klíčový posun, hlavně ve formuli 1. Nedávno jsme spolu strávili trochu času v Maranellu, abychom situaci vyhodnotili."

"Dál se soustředíme na zvládání stresu, což je oblast, ve které už hodně pokročil, i když pořád má prostor pro zlepšení. Jules evidentně není v situaci, kdy by mohl bojovat ve středu pole, a pro budoucnost bude důležité vědět, jestli bude pokračovat ve formuli 1, a pokud ano, tak jaký by mohl být potenciál jeho týmu."

Je zřejmé, že na postup do Ferrari je pro Bianchiho příliš brzy. Svědčí o tom i Sergio Pérez, kterého prezident automobilky Luca di Montezemolo odmítl i po dvou sezónách jako příliš nezkušeného.

Nicolas Todt by coby Bianchiho manažer možná mohl sehnat místo v nějakém týmu středu pole, ale sám jezdec se domnívá, že dobrou možností zůstává setrvání u Marussie.

"Myslím, že Marussia bude příští rok dobrým týmem," uvedl pro Autosport. "Budeme mít nový motor. Všechny týmy začnou znovu od nuly. Myslím, že budeme mít dobrou příležitost. Zůstat tady je dobrá možnost."

Další článek: Ferrari: Zprávy o smlouvě s Räikkönenem jsou nepodložené

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.