Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Jules Bianchi je zpět v Evropě. Jeho převoz umožnilo zlepšení zdravotního stavu.
Bianchiho stav se zlepšil, je zpět v Evropě

Rodina Bianchiho dnes vydala prohlášení. Jules už není v umělém spánku, ale zůstává v kómatu a dýchá sám. Díky zlepšení stavu ho bylo možné převést z Japonska do Francie. Bianchi je nyní léčen Le Centre Hospitalier Universitaire v Nice, kam dorazil dnes pozdě odpoledne. 

„Dýchá bez pomoci a jeho vitální funkce jsou stabilní. Jeho stav je ale stále klasifikován jako kritický, uvedla rodina. 

„Jules je nyní na jednotce intenzivní péče profesorů Raucoulesa a Ichaie, kde na něj bude dohlížet také profesor Paquis, šéf neurochirurugie.“

Další článek: Týmy chtějí speciální test na mokré trati

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna