Bianchiho rodina ztrácí optimismus

Brzy to bude už dlouhých deset měsíců, co došlo k tragické nehodě Julese Bianchiho při Grand Prix Japonska. Náraz do jeřábu ukončil nejen kariéru, ale možná i život nadějného mladého jezdce.
Bianchiho rodina ztrácí optimismus

Philippe Bianchi poskytl dnes rozhovor pro France Info. „Je to nesnesitelné, každodenní utrpení,“ říká Bianchi o situaci svého syna. „Někdy máme pocit, že se zblázníme, protože pro mě je to určitě horší, než kdyby zemřel.“

Aby došlo k zotavení po nehodě, kterou Bianchi utrpěl, je vyžadováno výrazné zlepšení v průběhu prvního půl roku. U Julese sice došlo k drobnému zlepšení, byl převezen do Francie, ale jde skutečně jen o drobný vývoj.

„Čas plyne a já jsem nyní méně optimistický, než jsem byl dva nebo tři měsíce po nehodě, kdy jsme ještě mohli doufat v lepší vývoj. V určitém okamžiku musíte zůstat nohama na zemi a uvědomit si závažnost situace.“

Podle Bianchiho otce by probuzení z kómatu bylo samo o sobě zázrakem, ale vyhráno by ani tak nebylo.

„Pokud by se probudil s obrovským postižením, jsem si prakticky jistý, že to není to, co by Jules chtěl. Mluvili jsme o tom. Řekl nám, že kdyby měl podobnou nehodu jako Michael Schumacher a nebyl by schopen už řídit vůz, bylo by pro něj těžké to přijmout. Protože to byl pro něj život.“

O zmíněném Schumacherovi nejsou již delší dobu žádné zprávy. Jeho rodina na rozdíl od rodiny Bianchiho médiím žádné informace neposkytuje.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Technika: Novinky Ferrari, Manoru a McLarenu v Británii

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.