Bianchi zůstává členem Jezdecké akademie Ferrari, Pérez ji opustil

Události roku 2012 přinesly změny do Jezdecké akademie Ferrari, někteří jezdci ji opustili a přibylo jedno nové italské jméno.
Bianchi zůstává členem Jezdecké akademie Ferrari, Pérez ji opustil

Akademie Ferrari má za cíl vychovávat mladé talenty v motorsportu. Žádný její student zatím neusedl do závodní sedačky Scuderie ve formuli 1, ale jednoho dne by se to stát mohlo. Největší naději v současnosti má Jules Bianchi, jenž je členem akademie od jejího vzniku a zůstane jím i příští rok.

Teď se ale především snaží získat místo závodního pilota. "To je pro náš projekt klíčové, aby tento cíl naplnil, mohl by díky tomu mít skvělou budoucnost v červeném," uznal šéf akademie Luca Baldisserri.

Bianchi letos působil jako záložník u Force Indie a právě u ní se snaží obsadit volné místo po Nicovi Hülkenbergovi.

Na druhé straně další dlouhodobý člen akademie Sergio Pérez maranellská studia ukončil. Učinil tak samozřejmě proto, že odchází ze spřízněného Sauberu do konkurenčního McLarenu.

Do dalšího ročníku Italové nezapsali ani Brandona Maïsana. Ten sice v italské formuli 3 skončil třetí se třemi výhrami a 15 pódii, ale přesto nenaplnil cíle, které mu vedení akademie stanovilo.

To se naopak podařilo Lanci Strollovi a Reffaelu Marciellovi, kteří v akademii zůstávají. Příští rok se k nim nově přidá Antonio Fuoco. Tento 16letý Ital doposud prokazoval své kvality především na motokárách.

Diskuze (24) Další článek: Alespoň jeden steward by měl být permanentní, navrhuje šéf Lotusu