Bianchi zazářil v testu, nasadil lidem z Ferrari brouka do hlavy?

Jules Bianchi si z Marussie odskočil na jeden den do Ferrari a ostudu rozhodně neudělal. Uvidíme ho jednou ve Ferrari také na startovním roštu?
Bianchi zazářil v testu, nasadil lidem z Ferrari brouka do hlavy?

Bianchi ve středu nahradil Räikkönena, který měl v nedělním závodě těžkou nehodu. Není úplně neobvyklé, že Ferrari sáhlo zrovna po pilotovi Marussie.

BIanchi je členem Jezdecké akademie Ferrari (FDA) a Maranello tak dobře zná. Ve voze F14 T nicméně seděl poprvé.

Bianchi si v testu vedl velmi dobře, zajel 89 kol a nejrychlejší čas dne 1:35.262. Podmínky na trati se v průběhu dní měnily, přesto je jeho čas více než dobrý v porovnání s tím, co zajížděli oba piloti Ferrari o závodním víkendu.

„Zjistil jsem v pondělí, že budu řídit Ferrari místo Kimiho. Bylo to samozřejmě velmi vzrušující. Jsem součástí rodiny v Maranellu, protože jsem jezdcem FDA a pro každého z nás je cílem dostat se do tohoto vozu ve formuli 1. Vím, že ještě nenastal čas, ale pracuji na tom, abych týmu ukázal, že na to jsem připraven. Teď se znovu soustředím na svou sezónu s Marussií. Zatím to byl pozitivní rok, ale čeká nás ještě hodně závodů a já bych rád získal další dobré výsledky.“

Bianchi říká nahlas, že by jednoho dne rád za Ferrari jezdil, ale v tuto chvíli to není na pořadu dne. „Musím jim ukázat, že jsem připraven a pak se uvidí. V tuto chvíli, kdy mají dva dobré jezdce, kteří dokáží dělat dobrou práci, to není aktuální.“

Viděli byste Bianchiho rádi ve Ferrari?

Diskuze (25) Další článek: Pirelli je s 18palcovámi pneumatikami spokojené (+anketa)
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00