Bianchi zatím nejezdil naplno, protože si nevěřil stoprocentně

V prvních závodech Jules Bianchi příjemně překvapil svými výkony, ale říká, že může být ještě lepší, až se zcela sžije s vozem.
Bianchi zatím nejezdil naplno, protože si nevěřil stoprocentně

Bianchi nahradil na poslední chvíli Luize Raziu, jehož sponzoři nezaplatili domluvené peníze, takže se ve voze Marussie svezl jen poslední dva dny posledních testů. Proto zatím nedokázal jezdit naplno, i když jeho výsledky byly velmi slibné.

"Nechci říkat, že zrychlím o sekundu nebo tak něco, jsem realista," uvedl pro Autosport. "V Melbourne jsem byl připravený na 90 až 95 procent a už jsem si ve voze opravdu věřil."

"Ve Španělsku budeme stoprocentní, až všechno do sebe zapadne a na vůz nasadíme nové věci. Jezdím už dobře, ale musím na tom pracovat a možná u sebe najdu jednu desetinu, což by bylo dobré. Jde jen o důvěru ve voze, protože jsme moc nejezdili (před sezónou)."

Díky Bianchimu teď Marussii patří 10. místo v poháru konstruktérů, zasloužil se o něj 13. pozicí v cíli GP Malajsie. Francouzský závodník věří, že by se jeho tým mohl udržet před Caterhamem dlouhodobě.

"Jsem optimista, protože pokaždé, když něco nasadíme, přinese to zlepšení. Uvidíme, až na vůz nasadíme nové díly, jestli nám to umožní zmenšit ztrátu na střed pole. Je to povzbudivý začátek."

Další článek: Force India ukončí vývoj letošního vozu zřejmě na začátku léta

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.