Bianchi si sedačku u Ferrari zasloužil více než já, myslí si Leclerc

Charles Leclerc zavzpomínal na Julese Bianchiho, který měl být budoucí hvězdou Ferrari. Místo něj nyní ve Scuderii závodí Monačan.
Bianchi si sedačku u Ferrari zasloužil více než já, myslí si Leclerc

Daniel Ricciardo minulý týden označil Bianchiho za jednoho z nejvíce podceňovaných jezdců. Podle Australana by byl Bianchi u Ferrari velkou hvězdou, jako se stal Leclerc. Bianchi však zemřel v roce 2015 na následky těžké nehody v Japonsku o rok dříve. Bylo mu 25 let.

Leclerc s Bianchim byli blízkými přáteli. Bianchi byl Leclercovým kmotrem a závodním mentorem. Manažerem obou pilotů byl Nicolas Todt.

Ricciardo vyjmenoval pět podceňovaných jezdců a vysmekl poklonu Bianchimu

Ricciardo vyjmenoval pět podceňovaných jezdců a vysmekl poklonu Bianchimu

„Jules ve F1 ukázal to, co musel, a rozhodně toho mohlo být ještě více. Myslím ale, že výsledky jako v Monaku (kde Bianchi bodoval, pozn. redakce), když byl u Marussie o jeho talentu říkaly hodně,“ řekl Leclerc.

„Rozhodně si zasloužil sedačku ve F1 ve Ferrari, možná ještě více než já. Ale (osud) rozhodl bohužel jinak. Jsem si ale jistý, že by ukázal možné ještě více než já, byl nesmírně talentovaný.“

Dobrými přáteli už byli také jejich otcové. I jejich cesta motorsportem byla velmi podobná.

„Myslím, že naši otcové vždy žertovali o tom, že jsme měli velmi podobné kariéry. A kupodivu také, když jsme on (Bianchi) a já závodili, tak když on měl o tom víkendu velmi špatný závod, měl jsem ve stejném víkendu velmi nepovedený závod také já. Vždy si z toho dělali legraci, naše kariéry jsou si velmi podobné také proto, že byly s mým manažerem Nicolasem,“ dodal Leclerc, který ve své první sezóně za Ferrari vloni vyhrál dva závody.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Váš názor Další článek: Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00